شهرخبر
شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از دوشنبه هفته جاری و آغاز بارش‌ها در برخی استان‌ها خبر داد.

بارش باران

به گزارش همشهری آنلاین، سازمان هواشناسی براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت آینده در کردستان، کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده رخ می‌دهد. 

یکشنبه (۱۴ اسفند) در اغلب مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه (۱۵ اسفند) نیز با ورود سامانه بارشی به غرب کشور به‌تدریج در غرب استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و شمال ایلام بارش رخ خواهد داد.  

سه‌شنبه (۱۶ اسفند) گستره فعالیت این سامانه در غرب، جنوب غرب دامنه‌های جنوبی البرز و مناطقی از اصفهان و کردستان است. همچنین با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در گیلان، مازندران و گلستان نیز بارش باران رخ می‌دهد. بارندگی‌ها در شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی شدت خواهد داشت. 

چهارشنبه (۱۷ اسفند) سامانه بارشی ضمن تشدید در مناطق یاد شده، شمال شرق کشور را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد. 

از بعدازظهر شنبه تا دوشنبه وزش باد گرم جنوبی همراه با افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و از سه‌شنبه تا جمعه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر کاهش محسوس دما رخ خواهد داد. 

دریای خزر سه‌شنبه مواج خواهد بود همچنین طی ۳ روز آینده در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد که در نیمه غربی کشور پدیده باد و گردوخاک دور از انتظار نیست. 

وضعیت جوی تهران در ۲ روز آینده

آسمان تهران فردا ( ۱۴ اسفند ) کمی ابری و غبار صبحگاهی، در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۱۵ اسفند ) صاف و غبار با صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.