شهرخبر

اختصاصی خبر ورزشی؛

محرومیت ساپینتو هنوز بخشیده نشده است/ باشگاه استقلال این موضوع را تایید کرد/ پای فتوشاپ در میان است!

پیرو اعلام رای محکومیت سرمربی پرتغالی استقلال از سوی کمیته انضباطی عنوان شد؛ "سرمربی آبی پوشان تهرانی ۴ جلسه از همراهی این تیم محروم است اما اگر بابت اظهاراتش عذرخواهی کند دو جلسه از این محرومیت کاهش خواهد یافت و به صورت تعلیقی درمی‌آید".

مسئولان حقوقی باشگاه استقلال بلافاصله پس از اعلام این رای در فرصت یک هفته ای تعیین شده برای اعتراض به حکم کمیته انضباطی اقدام کرده و پرونده را به کمیته استیناف ارجاع دادند. به همین منظور اعضای کمیته استیناف روز سه‌شنبه (۹ اسفند) طی نشستی سه نفره به بررسی اعتراض باشگاه استقلال به حکم ساپینتو پرداخته و روز چهارشنبه (۱۰ اسفند) در فضای مجازی اعلام شد حکم محرومیت ۴ جلسه ای ساپینتو به سه جلسه تقلیل پیدا کرده است.

نکته عجیب در اعلام این حکم که فقط در فضای مجازی دیده شد این بود که هیچ یک از منابع رسمی فدراسیون فوتبال اعم از سایت رسمی این فدراسیون چنین خبری را درباره سرمربی استقلال اعلام و منتشر نکردند!

با جستجوی نام ساپینتو روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال مشخص است آخرین خبر مربوط به سرمربی پرتغالی استقلال روز بیست و نهم بهمن ماه سال جاری روی خروجی این سایت قرار گرفته است. جایی که نامش بین اسامی محرومان جام حذفی برای بازی استقلال مقابل ملوان قرار گرفته و پس از آن هیچ خبری در ارتباط با سرمربی استقلال منتشر نشده است.

محرومیت ساپینتو هنوز بخشیده نشده است/ باشگاه استقلال این موضوع را تایید کرد/ پای فتوشاپ در میان است!

از سوی دیگر یکی از مقامات عالیرتبه باشگاه استقلال در ارتباط با این موضوع به خبر ورزشی گفت: «هنوز هیچ ابلاغیه رسمی بابت بخشودگی محرومیت سرمربی تیم استقلال به دست ما نرسیده که با مهر و امضای فدراسیون فوتبال باشد. معمولا در چنین مواردی فدراسیون حکم جدید یا رأی استیناف را به ما ابلاغ می کند!».

با توجه به شواهد و قرائن و این احتمال که متن نامه منتشر شده(در فضای مجازی) مربوط به بخشش ساپینتو، یک نامه جعلی و یا فتوشاپ بوده، اینگونه به نظر رسید که ساپینتو از بازی استقلال مقابل فولاد در تاریخ بیست و یکم اسفند ماه قادر به همراهی تیمش از کنار نیمکت خواهد بود.

یکی دیگر از مسئولان استقلال با اظهار خوشبینی نسبت به این اتفاق در همین ارتباط به خبر ورزشی گفت: «با توجه به اینکه هنوز فدراسیون فوتبال رای رسمی کمیته استیناف درباره جلسه سه‌شنبه مربوط به ساپینتو را اعلام نکرده ما هنوز امیدواریم به خاطر عذرخواهی سرمربی مان، دو جلسه محرومیت ساپینتو که کمیته انضباطی وعده داده بود بخشیده می شود تعلیقی شده و او بتواند در بازی دوشنبه مقابل گل گهر روی نیمکت بنشیند».

لازم به ذکر است؛ با توجه به اتفاقات روزهای اخیر و اینکه هنوز فدراسیون حکم کمیته استیناف را به شکل رسمی اعلام نکرده این احتمال قوت پیدا می‌کند که شاید سرمربی آبی ها با وجود تحمل دو جلسه محرومیت مقابل تیم‌های ملوان در جام حذفی و نساجی مازندران در لیگ برتر (پس از تاریخ اعلام حکم کمیته انضباطی) قادر باشد از همین بازی استقلال را روی نیمکت همراهی کند. اما این احتمال هم وجود دارد، کمیته استیناف با رد تقاضای باشگاه استقلال حکم اولیه را لازم الاجرا دانسته باشد. قطعا تا پیش از اعلام رسمی این حکم هیچ نتیجه گیری نمی توان در این باره کرد.