شهرخبر

واکنش کاخ سفید به غنی‌سازی 84درصدی ایران؛ تایید نمی‌کنم

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همزمان با فضاسازی مقامات و رسانه های کشورش علیه برنامه هسته ای ایران بر اساس یک گزارش ادعایی درباره افزایش سطح غنی سازی تهران، گفت در موقعیتی نیست که این گزارش ها را تایید کند.

واکنش کاخ سفید به غنی‌سازی 84درصدی ایران؛ تایید نمی‌کنم
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۲ ۰۸:۲۱:۲۰
اعتمادآنلاین |

جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همزمان با فضاسازی مقامات و رسانه های کشورش علیه برنامه هسته ای ایران بر اساس یک گزارش ادعایی درباره افزایش سطح غنی سازی تهران، گفت در موقعیتی نیست که این گزارش ها را تایید کند.

به گزارش ایرنا، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا عصر پنجشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در واشنگتن در پاسخ به سوالی درباره گزارش های ادعایی درباره غنی سازی حدود ۸۴ درصدی ایران گفت: در موقعیتی نیستم که این گزارش ها را تایید کنم.

این مقام کاخ سفید در عین حال با تکرار ادعاها علیه برنامه هسته ای ایران افزود، بدون شک یکی از دلایلی که دولت کنونی آمریکا می‌خواست وارد برجام شود این بود که بدون این توافق، ایران می توانست آزادانه غنی سازی کند.

وی همچنین با تکرار ادعاها با توسل به اصطلاح ساختگی گریز هسته ای گفت که برجام همچنان در دستور کار ما نیست زیرا ایران به حمایت نظامی از روسیه در جنگ‌ علیه اوکراین و "کشتن معترضان" خود و "حمایت از تروریسم در منطقه و فراتر از آن" ادامه می دهد.