شهرخبر

هشدار زرد هواشناسی کشور / بارش باران شدید برای این استان ها در راه است

سازمان هواشناسی برای وقوع رگبار باران و رعد و برق، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب در سه استان هشدار زردرنگ صادر کرد.

هشدار زرد هواشناسی کشور / بارش باران شدید برای این استان ها در راه است

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زردرنگ از ادامه فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ طی روز پنجشنبه (۱۱ اسفند) در هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان خبر داد.

در اثر این مخاطره جوی لغزندگی جاده‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی معابر، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال برخورد صاعقه، ریزش تگرگ و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی پیش‌بینی می‌شود.

به توصیه سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی پرهیز از سفرهای غیر ضروری، خودداری از توقف و احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه‌ها، ساختمان‌های نیمه‌کاره و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط و ترجیحا اجتناب از جابجایی عشایرکوچ‌رو، اجتناب از چرای دام در دامنه و ارتفاعات، محافظت از کندوهای زنبورعسل و اطمینان از استحکام سازه‌های موقت از جمله پوشش گلخانه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.