شهرخبر

افشین پیروانی باید جلوی گل محمدی را بگیرد/ ستاره پرسپولیس نفر اول آسیاست

بهزاد داداش زاده درباره پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان در هفته بیست و یکم لیگ برتر، اظهار داشت: پرسپولیس در این بازی روز خوبش را سپری کرد و تمام بازیکنان فوتبال خوبی را ارائه کردند. حتی نفرات جایگزین هم که وارد زمین شدند، عملکرد مناسبی را از خودشان نشان دادند تا در نهایت پرسپولیس با نتیجه قاطع ۳ بر صفر نفت را شکست بدهد. این تیم مقابل پرسپولیس به غیر از یک ضربه پنالتی حرفی برای گفتن نداشت.

وی در مورد مهار ضربه پنالتی توسط بیرانوند عنوان کرد: علیرضا بیرانوند بهترین دروازه‌بان آسیاست و باید در هر بازی با واکنش‌های خوبش تیم را در بازی نگه دارد. در دیدار با نفت مسجدسلیمان هم با مهار پنالتی برای چندمین بار در این فصل پرسپولیس را به بازی بازگرداند. البته اگر مسجدسلیمان در آن دقیقه بازی به پرسپولیس گل می‌زد باز هم پرسپولیس می‌توانست برنده از این دیدار بیرون بیاد.

*پرسپولیس هرگاه آرامش داشته حریفان را براحتی شکست داده

کارشناس فوتبال در خصوص اینکه پرسپولیس در فاز تهاجمی تیمی ایده‌آل است، تصریح کرد: بازیکنان پرسپولیس تا اینجای فصل که بیست و یک هفته از آن می‌گذرد، خیلی هماهنگ‌تر بازی می‌کنند. در فاز تهاجمی نیز هافبک‌ها و فورواردها فوتبالی تیکی تاکایی را به نمایش می‌گذارند. در خط دفاع هم باید شاهد عملکرد بهتری باشیم تا توپ هر چه سریع‌تر از خط دفاعی به هافبک و حمله انتقال پیدا کند.

پیشکسوت فوتبال درباره اینکه پرسپولیس اگر می‌خواهد قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شود باید از حواشی دوری کند، تاکید کرد: پرسپولیس مقابل بهترین تیم‌های لیگ عملکرد و نتایج خوبی را به دست آورده است. در بازی قبلی هم مقابل سپاهاهان فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت و در اصفهان این تیم را ۵ بر ۲ شکست داد. این تیم پرسپولیس اگر این فصل لیگ برتر و جام حذفی وارد حاشیه نشود به طور حتم نتایج و عملکرد موفقی تا پایان فصل خواهد داشت. هرگاه تیم آرامش داشته باشد هر تیمی را توانسته شکست بدهد.

*هر تیمی مقابل پرسپولیس فوتبال بازی کند، محکوم به شکست است

وی ادامه داد: پرسپولیس زمانی در بازی‌های این فصل باخته که حواشی پیرامون کادرفنی و بازیکنان وجود داشته است. هر تیمی که مقابل پرسپولیس فوتبال بازی کند، محکوم به شکست است. هرگاه یحیی گل‌محمدی تمرکزش را از دست می‌دهد با ارنج و سیستم اشتباه بازی را می‌بازد. افشین پیروانی به عنوان مدیر تیم نباید اجازه بدهند تا تیم وارد حاشیه و بحران شود.

داداش‌زاده در مورد اینکه این فصل پرسپولیس بازیکنان خوب و نیمکت بسیار قدرتمندی دارد، یادآور شد: پرسپولیس این فصل در نیمه دوم‌ها نتایج خوبی گرفته و تعویض‌ها توانسته‌اند با عملکرد خوب‌شان بازی را به نفع پرسپولیس تمام کنند. گل‌محمدی در هر بازی که بازیکنان جایگزین را وارد می‌کند، تاثیر مثبتی روی بازی گذاشته‌اند. بازیکنانی همچون مهدی عبدی، سیامک نعمتی و علی نعمتی باید بیشتر در بازی‌های نیم فصل دوم به بازی گرفته شوند. بازی‌ها در نیم فصل دوم خیلی سخت‌تر است به همین منظور باید گل‌محمدی تغییرات بیشتری را در ارنج و تاکتیک تیمش داشته باشد تا حریفان دستش را نخوانند. این فصل پرسپولیس نیمکت بسیار قدرتمندی دارد و شانس زیادی برای قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی خواهد داشت.

*مشخص نیست تاج از اعلام گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی چه هدفی داشته؟

کارشناس فوتبال در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: مهدی تاج خودش مدت‌هاست که در فوتبال حضور دارد و بازی را بلد شده است و می‌داند چطور با اسم و نام‌های مربیان چه خارجی و چه داخلی بازی کند. اسامی مربیانی که از سوی فدراسیون فوتبال اعلام شد، کوچک شمردن نام برخی از مربیان بود. مشخص نیست پشت اعلام گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی چه بوده است و تاج چه تفکراتی داشته است؟ ولی قطعاً انتخاب سرمربی ایرانی دست دلال‌ها را از تیم ملی کوتاه می‌کند، چون در آوردن مربی خارجی پول وجود دارد تا دلال‌ها به جیب بزنند.