شهرخبر

خط و نشان صریح دریادار تنگسیری برای دشمنان / بیگانگان در منطقه جایی ندارند

اقتصادنیوز: دریادار تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پاسخ ما به هر جغرافیایی که بخواهد برای منافع جمهوری اسلامی مزاحمت ایجاد کند پاسخ قاطعی خواهد بود.
خط و نشان صریح دریادار تنگسیری برای دشمنان / بیگانگان در منطقه جایی ندارند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آفتاب‌نیوز، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگویی که با شبکه العالم داشت، ضمن اشاره به اینکه مدتی است آمریکایی‌ها در منطقه حجم شناور‌های خود را کم کرده اند، گفت: کوپر فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا نیز به طور رسمی اعلام کرده بود که ناو هواپیمابر و امکانات سنگینی را وارد خلیج فارس کردیم تا ایرانی‌ها را بترسانیم، اما پی بردیم قایق‌های سپاه ما را به ریشخند می‌گیرند.

 

بیگانگان در منطقه جایی ندارند

وی افزود: از همین رو آمریکایی‌ها با این هزینه‌هایی که برایشان تحمیل شد قطعا نمی‌توانند در طولانی مدت در منطقه بمانند، زیرا وصله این منطقه نیستند و منطقه خلیج فارس متعلق به جمهوری اسلامی ایران و همسایگان جنوبی اش می‌باشد؛ بیگانگان در منطقه جایی ندارند و مقام معظم رهبری نیز فرمودند که خلیج فارس متعلق به ما و مردم منطقه است لذا این‌ها یک وصله موقت در منطقه هستند و نمی‌توانند دوام بیاورند.

دریادار تنگسیری خاطرنشان کرد که آمریکایی‌ها اکنون سطح حضور خود در منطقه را در حد شناور‌های توپ‌دار p ۶, wp ۶ و یک ناوشکن در منطقه تقلیل دادند که این گویا است که آن‌ها نمی‌توانند در این منطقه بمانند لذا از منطقه خارج شدند و به جای این‌ها شناور‌های بدون سرنشین آوردند که حضورشان در همین حد است.

 

حضور آمریکایی‌ها در منطقه بسیار برایشان هزینه بر است

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به حراست ایران از منطقه خلیج فارس گفت: آن‌ها با قلداری آمدند از آب‌راه‌های بین جزایر ایرانی عبور کنند که ما محکم ایستادیم و اجازه ندادیم و برخورد کردیم و محدود شدند، در مرز کشور‌های همسایه تردد می‌کنند. حضور آمریکایی‌ها در منطقه بسیار برایشان هزینه بر است، زیرا هزینه روزانه ناو هواپیمابر بسیار سنگین است و، چون آن‌ها وصله منطقه نیستند نمی‌توانند بمانند.

سرعت شناور‌های ایرانی ۳ برابر شناور‌های آمریکایی در منطقه/ تجهیز نیروی دریایی سپاه به شناور‌های بدون سرنشین و با هوش مصنوعی/ واکنش ایران به عادی‌سازی روابط برخی کشور‌های منطقه با صهیونیست ها/ پاسخ قاطع نیرو‌های مسلح به هر تهدیدی در هر جغرافیایی علیه کشور

 

اخیرا برخوردی بین نیرو‌های ایرانی و آمریکا رخ نداده است

وی تصریح کرد که اخیرا برخوردی بین نیرو‌های ایرانی و آمریکا در رخ نداده است، اما ایران در منطقه مقتدرانه حضور دارد، اعتقاد ما این است که وحدت اسلامی و وحدت بین امت اسلامی و همگرایی بین کشور‌های مسلمان می‌تواند اثر مثبتی داشته باشد.

دریادار تنگسیری استفاده از نامی غیر از "خلیج‌فارس" را غیر قابل قبول دانست و گفت: قبلا هم اعلام کردیم در زمان طاغوت منطقه خلیج فارس بود و بعد از انقلاب نیز ما زیر بار زور نمی‌رویم و نام‌های جعلی که مطرح می‌شود برای فروش تسلیحات است؛ دشمنی‌هایی که می‌بینید برای این است که غربی‌ها در منطقه بمانند و تسلیحات بفروشند، زیرا حیاتشان هم در این است از همین رو به بهانه‌ای نیاز دارند.

دریادار تنگسیری با اشاره به اینکه ایران پس از انقلاب وزارت جنگ دوران طاغوت را به وزارت دفاع تبدیل کرد، گفت: از همان ابتدا دست دوستی و برادری را به سمت همه دراز کردیم که ما یک کشور مسلمانیم؛ اسلام به ما اجازه نمی‌دهد که به یک کشور دیگر مسلمان حمله کنیم، این پیام ما بود. اما غربی‌ها دائما" در رسانه‌های خودشان دمیدند که ایران می‌خواهد به شما حمله کند.

وی تصریح کرد که در ۴۴ سال عمر انقلاب ایران به هیچ کشوری حمله نکرده است و راهبرد ایران دفاعی بوده و خواهد بود، ولی کشور‌های غربی و صهیونیست‌ها مدام برای ایران چنگ و دندان نشان می‌دهند ما مجبور هستیم که روز به روز خودمان را آماده کنیم.

 

رزمایش بیگانگان در خلیج‌فارس تهدیدی برای ایران است

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه رزمایش کشور‌های منطقه تهدیدی برای ایران نیست بلکه برای آمادگی‌شان است؛ گفت:، اما وقتی یک بیگانه می‌آید در این منطقه رزمایش برگزار می‌کند حتی در نقشه‌های خودشان منطقه‌ای مثل منطقه ایران را ترسیم می‌کنند این‌ها پیام تهدید برای ما دارد و ما در مقابل این تهدید‌ها آمادگی خود را افزایش می‌دهیم؛ هر کشوری به جای ما باشد باید این را جدی بگیرد و جدی وارد میدان شود. این‌ها فرامنطقه‌ای هستند؛ در منطقه خلیج فارس تمرین کردن یعنی تهدیدی برای کشور ایران.

 

نزدیک شدن رژیم صهیونیستی به مرز‌های جمهوری اسلامی یعنی تهدید

دریادار تنگسیری با اشاره به اینکه نباید کشور‌های منطقه اجازه دهند رژیم جعلی صهیونیستی به سرزمین مسلمان‌ها تجاوز کند و این همه خرابی ایجاد کنند و نباید با این رژیم همکاری داشته باشند، گفت: حضور رژیم در منطقه و نزدیک شدن به مرز‌های جمهوری اسلامی یعنی تهدید برای ما، ما با اصل رژیم صهیونیستی مخالفیم چرا که این رژیم سرزمین مسلمانان را به ناحق اشغال کرده است و به مسلمانان ظلم می‌گوید، به کشور‌های همسایه و مسلمان به عنوان یک سرباز اسلامی می‌گوییم که دست از اینکار بردارید، قرآن را بخوانید، چرا در قرآن تدبر نمی‌کنید «لا تتخذوا الیهود والنصارى اولیاء» آیا یهود و نصارا غیر از غربی‌ها و صهیونیست‌ها هستند؟! چرا فرمان خدا را عمل نمی‌کنیم، همکاری با صهیونیست‌ها یعنی خیانت به اسلام، خیانت به امت اسلامی؛ خداوند در منطقه خلیج‌فارس و غرب آسیا نعمت‌های بسیاری به ما داده است، نفت، گاز و … ما می‌توانیم یک امت شویم، می‌توانیم اتحادیه مسلمانان را تشکیل دهیم، ما مسلمانان نباید اجازه دهیم یک زن مسلمان مورد تعرض اشغالگران قرار گیرد، خانه‌اش تخریب شود، کودکش کشته شود، گناه یمن که سال‌هاست که بی‌گناه مورد تعرض قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه عادی‌سازی روابط برخی کشور‌های منطقه با اشغالگران صهیونیست به دلایل اقتصادی بهانه بوده است گفت: اشغالگران خود را تجهیز می‌کنند که به ما حمله کنند، ما باید در مقابل آن‌ها چه کنیم؟ نباید جواب دهیم؟! در جمهوری اسلامی معتقدیم که مسلمان نباید مسلمان دیگری بکشد یا مورد ستم قرار دهد، وقتی که صهیونیست کودک‌کش را به منطقه آوردند پاسخ ما به هر جغرافیایی که بخواهد برای منافع جمهوری اسلامی مزاحمت ایجاد کند پاسخ قاطعی خواهد بود.

 

تسلیحات را تماما در ایران می‌سازیم

دریادار تنگسیری خاطرنشان کرد که در سه سال گذشته ۶ الحاق را انجام دادیم و ۶۵۰ فروند شناور موشک‌انداز، راکت‌انداز و اژدر افکن و شناور‌های دیگری را وارد سازمان کردیم ما در این مدت موشک‌ها با دقت بسیار بالا روی شناور‌ها با آبخور کم و سرعت بالا قرار دادیم، افتخار ما این‌است که تسلیحات را تماما در ایران می‌سازیم، سرعت شناور‌ها تا ۷۵ نات و ۹۰ نات افزایش دادیم و در آینده به ۱۱۰ نات خواهد رسید، این بدان معناست که شناور‌های ایرانی سه برابر شناور‌های آمریکایی در منطقه سرعت دارند.

 

تجهیز نیروی دریایی سپاه به شناور‌های بدون سرنشین و با هوش مصنوعی

فرمانده نیروی دریایی سپاه ضمن اشاره به ساخت شناور‌های بدون سرنشین، با هوش مصنوعی، زیرسطحی‌های هوش مصنوعی و بدون نفر در کشور به استفاده از ظرفیت از شرکت‌ها دانش بنیان تاکید کرد.

وی افزود: افتخار داریم که در حال ساخت پهپاد‌های متنوع در مجموعه وزارت دفاع و نیروی دریایی سپاه هستیم، همچنین موشک‌هایی با برد‌های متعدد از جمله شناور‌های عاشورا ۸ متر با موشک.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه ما با کشور‌های قطر، کویت، عمان دوست و برادر هستیم خاطر نشان کرد: مسلمان نباید با کسی که قرآن آن را مذمت می‌کند همکاری کند و از زمین و هوا و فضای کشور‌های خود بر علیه مسلمان استفاده کند، ما نباید در این راه به دشمنان کمک کنیم که به یک کشور مسلمان حمله شود. ما در دفاع از لبنان، سوریه، عراق خون خود را دادیم. این شعار ماست "خون شیعه و سنی برای دفاع از ناموس و امنیت یکی شد"

سردار تنگسیری افزود: در مقابل کسی که بخواهد به ما تعرض کند، محکم می‌ایستیم آن‌ها آمده اند تا از یک کشور مسلمان به ما حمله کنند، اما روزی تمام تجهیزات خود را رها می‌و فرار می‌کنند، هیچ کشور مسلمانی نباید با آن‌ها همکاری کنند. پیام من به مردم مسلمان منطقه این است "من یک سرباز مسلمان هستم و برای دفاع از کشور مسلمانی که مورد تعرض قرار گیرد جانم را فدا می‌کنم؛ اگر ما امنیت منطقه خلیج فارس (تنگه هرمز) را برقرار نمی‌کردیم غربی‌ها می‌آمدند در منطقه و قطعنا راه را می‌بستند و از آن‌ها برای استفاده از منطقه پول دریافت می‌کردند، اما نیروی دریایی سپاه این منطقه را باز و امنیتش را برقرار کرده است.