شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مسئولیت

حجت‌الاسلام رستمی: جهاد علمی باید در راستای رفع مشکلات جامعه باشد

حجت‌الاسلام رستمی: جهاد علمی باید در راستای رفع مشکلات جامعه باشد

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جهاد علمی باید در راستای رفع مشکلات جامعه اسلامی و همراه با کوشش باشد. جهاد علمی مسئولیت بزرگی است و یک میدان وسیع و افق بلند پیش روی ما قرار دارد و خداوند مسیر را هم باز کرده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مراسم اختتامیه جشنواره شهید چمران که امروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، گفت: روایت متعددی داریم که به برتری علم نسبت به سایر کار‌های نیک تاکید می‌کنند و خون دانشمند و عالم از خون شهید ارزشمند‌تر تلقی می‌شود.

وی افزود: اگر جهت علمی ما درست نباشد هر چه حرکت علمی ما هم سریع باشد از نقطه هدف فاصله بیشتری می‌گیریم. رهبری انقلاب خواستار تبدیل کشور به مرجعیت علمی شدند، ولی در برخی بخش‌ها به خاطر ضعف‌های دهه گذشته عقب افتاده ایم.

رستمی گفت: جهاد علمی با شناخت عرصه همراه است. همچنین جهاد علمی باید در راستای رفع مشکلات جامعه اسلامی و همراه با کوشش باشد.جهاد علمی مسئولیت بزرگی است و یک میدان وسیع و افق بلند پیش روی ما قرار دارد و خداوند مسیر را هم باز کرده است. اگر عمل صالح با جهت سالم اتفاق بیفتد خداوند آن را بی اجر نمی‌گذارد.

وی اضافه کرد: انتظار از بسیج اساتید این است که عالی‌ترین جهاد علمی را ارائه دهند و این شدنی است و زمینه آن هم در دولت انقلابی وجود دارد.

انتهای پیام/