شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#نوروز#بیرجند#شهردار

برگزاری مراسم سنتی نوروز خوانی در بیرجند/ پرچم امام زمان(عج) به اهتزاز در می‌آید

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار بیرجند با اشاره به اهتزاز پرچم بزرگ یاصاحب‌ الزمان(عج) در سطح شهر گفت: در راستای گرامیداشت سال نو، مراسم سنتی نوروزخوانی در نقاط مختلف شهر برگزار می‌شود.

محمد رمضانی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بیرجند امروز در گفت‌وگو با  فارس در بیرجند اظهار داشت: در راستای گرامیداشت اعیاد شعبانیه‌ و آستانه نوروز باستانی‌ برنامه‌های متنوعی‌ و طرح‌های مختلفی در سطح شهر اجرایی می‌شود.

وی افزود: برگزاری جشن در سالن همایش‌ فرهنگسرای شهرداری بیرجند، برپایی حداقل ۴ جشن خیابانی در چهار نقطه بیرجند همزمان با ایام نیمه شعبان و آذین بندی و اکران تبلیغات ویژه‌ اعیاد شعبان به تعداد ۱۰ عدد از جمله برنامه‌های شهرداری در ماه شعبان می‌باشد.

وی از آغاز بهره برداری از ۳ بیلبورد دائمی چلنیوم خوش آمدگویی در ورودی شهر بیرجند خبر داد و افزود: این بیلبوردها بصورت پشت و رو در ابعاد ۴ متر در ۸ متر و ارتفاع ۸ متر طراحی شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار اظهار داشت: تعداد ۱۰ مورد نقاشی دیواری‌ به مساحت هزار و ۲۰۰ مترمربع در معابر اصلی شهدا، مطهری، طالقانی، پونه، معلم و حافظ غربی مهرشهر از جمله برنامه‌های نوروزی شهرداری بیرجند است.