شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#استقلال#بابت#ترکیب اصلی

چالش بزرگ برای استقلال؛ ساپینتو بابت محرومیت سیلوا پریشان شد!/ ریسک بزرگ سرمربی پرتغالی؛ شاید قایدی هم ۳ اخطاره شود

استقلال در فرم مناسبی قرار گرفته و آبی‌پوشان پایتخت با فاصله گرفتن از روزهای سخت و تیره توانسته‌اند در ۵ بازی قبلی خود در لیگ برتر و جام حذفی پیروز شوند؛ بردهای سریالی که باعث شده تا آبی‌ها در لیگ برتر در فاصله ۳ امتیاز تا صدر جدول قرار بگیرند و در جام حذفی هم به جمع ۸ تیم برتر راه پیدا کنند. البته که بسیاری از کارشناسان معتقدند که این اوج‌گیری آبی‌ها به واسطه قرعه مناسبی است که نصیب آن‌ها شده و شاید در بازی‌های سخت پیش‌رو، روند نتیجه‌گیری آن‌ها تغییر کند.

شاگردان ریکاردو ساپینتو فردا (سه‌شنبه) باید در قائمشهر به مصاف نساجی بروند و سپس در دیداری حساس در خانه مقابل گل‌گهر سیرجان قرار بگیرند. بعد از مصاف با گل‌گهر هم، تیم‌های فولاد خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان و آلومینیوم اراک انتظار استقلالی ها را می‌کشند. سرمربی پرتغالی استقلال باتوجه به اینکه اکثریت بازیکنانش در شرایط آرمانی قرار دارند، کار سختی برای چینش ترکیب اصلی تیمش دارد و او به جز علیرضا رضایی و مهدی مهدی‌پور، می‌تواند از سایر بازیکنان برای حضور در ترکیب استقلال بهره بگیرد.

ساپینتو و چالش خط دفاعی

ریکاردو ساپینتو یکی از دغدغه‌های اصلی‌اش در خط دفاعی است. بازگشت عارف غلامی از مصدومیت باعث شده تا زوج موفقی در قلب خط دفاعی آبی‌ها شکل بگیرد و غلامی در کنار رافائل سیلوا توانسته نمایش خوبی داشته باشد و از درخشش این زوج در خط دفاعی استقلال به عنوان یکی از ارکان مهم موفقیت آبی‌ها در دیدارهای اخیر یاد می‌شود.

رافائل سیلوا که نقش مهمی در موفقیت استقلال در لیگ بیست‌ودوم داشته، ۳اخطاره است و در خطر محرومیت از دیدار با گل‌گهر سیرجان قرار دارد و همین مسئله باعث شده تا برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال بازگشت محمدحسین مرادمند به ترکیب آبی‌ها به میان بیاید. مرادمند بعد از گذراندن یک دوره مصدومیت نسبتاً طولانی، به فرم ایده‌آل رسیده و در صورت صلاحدید ساپینتو می‌تواند برای آبی‌ها در مسابقه فردا مقابل نساجی به میدان برود.

چالش بزرگ برای استقلال؛ ساپینتو بابت محرومیت سیلوا پریشان شد!/ ریسک بزرگ سرمربی پرتغالی؛ شاید قایدی هم ۳ اخطاره شود

ریسک بزرگ سرمربی آبی‌ها روی قایدی

مهدی قایدی که ستاره این روزهای استقلال است و در بهترین فرم خود در یک‌سال اخیر قرار گرفته، به دلیل ۳اخطاره شدن در خطر محرومیت قرار دارد. ۳اخطاره بودن قایدی باعث شده تا ریکاردو ساپینتو نسبت به انتخاب او برای مصاف فردا مقابل نساجی باتوجه به در پیش بودن دوئل حساس با گل‌گهر مردد شود اما به‌نظر می‌رسد با وجود در خطر محرومیت بودن قایدی، بازهم سرمربی استقلال به‌سراغ انتخاب او خواهد رفت و از قایدی در کنار محمد محبی و امیرارسلان مطهری استفاده خواهد کرد.

پیمان بابایی، رضا میرزایی و سجاد شهباززاده گزینه‌های در دسترس سرمربی استقلال برای جانشینی مهدی قایدی هستند اما باتوجه به عملکرد خوب قایدی در هفته‌های اخیر بعید به‌نظر می‌رسد که سرمربی آبی‌ها روی نام او خط قرمز بکشد و احتمالاً با انجام ریسکی بزرگ، سا پینتو نام مهدی قایدی را در ترکیب اصلی آبی‌ها در مصاف با نساجی قرار خواهد داد. سعید مهری دیگر بازیکن ۳اخطاره استقلال است که در خطر محرومیت از دیدار با گل‌گهر قرار دارد اما احتمالاً در دیدار فردا برابر قرمزپوشان قائمشهری برای استقلال به‌میدان می‌رود.