شهرخبر

صدا و سیما از شکست طرح دولت رئیسی خبر داد

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی ضمن انتقاد از این موضوع که برخی دارو ها شامل بیمه نمی شوند گفت:بخشی از این دارو‌ها در فاز درمانی است و حتماً باید در لیست بیمه قرار بگیرد.

صدا و سیما از شکست طرح دولت رئیسی خبر داد

به گزارش اقتصاد100 به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، محمد اسدی رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در برنامه شهر آفتاب از رادیو تهران پاسخگوی سوالات مختلف مردم درباره بیمه بود .جزییات این گفتگو را در ادامه می خوانید.

 

سئوال : شرکتهایی را که طرف قرارداد شما هستند چطور انتخاب می کنید و تعرفه هایشان چطور است ؟

اسدی : هر مناقصه‌ای هر مزایده‌ای هر کاری یک آداب و رسوم خودش را دارد اولش این آگهی روزنامه و دعوت از شرکت‌های بزرگ است و برنده مناقصه هر کس باشد انجام می‌شود منتهی تعرفه یک بحث جدایی است ببینید ما در نظام بیماران تکمیلی تعرفه دو نوع داریم یک تعرفه بخش خصوصی است یک تعرفه بخش دولتی، تعرفه نظام پزشکی ما در بیمه‌های تکمیلی امسال ماست. در سال‌های گذشته تعرفه نظام پزشکی را در بخش بخش خصوصی را ما طرف قرارداد می‌بندیم الان این قرارداد جدیدمان که از برج ۹ منعقد شده اگر چنانچه شرکت بیمه گر نرود قرارداد با مراکز درمانی نبندد باید طبق فاکتور پرداخت کند دیگر تعرفه لحاظ نمی‌شود طبق فاکتور باید پرداخت کند هر فاکتوری که دادند البته اگر طرف قرارداد بیمه پایه نداشته باشد به اون طرف قرارداد مرکزی که مراجعه می‌کنند پس از کسورات فرانشیز

سئوال: بفرمائید بیمه آنلاین چیست؟

اسدی: بیمه آنلاین طرف قرارداد آن مراکزی که طرف قرارداد شرکت بیمه هستند دیگر پرداخت نمی‌کنند اسمشون هم اونجا هست و دیگر هزینه‌ای بابتش نیاز نیست پرداخت کنند.

 

سئوال: بیمه تکمیلی شان اگر قطع شود بیمه عمر قطع می‌شود؟

اسدی: ما، چون صندوق کسر اقساط حقوق تفکیک شده نداریم بله همین طور است.

 

سئوال: یک پیامک داریم گفتند که آزمایشگاه و ... را می‌گویند که اسامی را هنوز رد نکردند از بیمه آتی سازان پیگیری می‌کنیم می‌گویند که مقصر کانون تامین اجتماعی است که هنوز فهرستی به ما نداده و از کانون بازنشستگان پیگیر می‌شویم می‌گویند مقصر معلوم نیست شما توضیحتون چیست؟

اسدی: این البته فقط برای شهر تهران بود که یک مقداری در بحث لیست‌های حذف و اضافه‌ها بعد از اصل اسامی که نشسته بود یک تعداد آدم‌هایی که جدید بیمه شده بودند در این سرور لیست‌ها اشکال پیدا شده بود که هفته پیش حل شد کامل الان برقرار است کسی را نداریم که ثبت نام کرده باشد اسمش ننشسته باشد.

 

سئوال: یک پیامک دیگر که گفته اند من به جای گاز استریل روز زخم دستمال کاغذی می‌گذارم گاز استریل به صرفه نیست هر روز چند بار استفاده کنیم داروخانه می‌گوید که گاز و باند جزء بیمه نیست؟

اسدی: به هر حال بیمه‌ها الان متاسفانه ۴۰۰ قلم دارو از شمول بیمه خارج شده توسط شورای عالی بیمه ما هم معترض این قضیه هستیم مخصوصاً بخشی از این دارو‌ها در فاز درمانی است و حتماً باید در لیست بیمه قرار بگیرد بله اینطوری که فرمودند این اقلام‌های جانبی می‌شود و مشمول بیمه نمی‌شود نه بیمه پایه و نه بیمه‌های تکمیلی.

 

سئوال: سئوال دیگر اینکه گفته اند اگر فارغ التحصیل بشویم بیمه تکمیلی دیگر به ما نمی‌رسد؟

اسدی: تا زمانی که تحت تکفل پدر و مادرشان هستند بیمه تکمیلی می‌گیرد.

 

سئوال: یکی از رانندگان محترم تاکسی در مورد بیمه شدگان همین شغل پرسیدند میشه توضیحی بفرمائید؟

اسدی: این در خصوص ما نیست باید بچه‌های تامین اجتماعی اطلاع بدهند، چون این‌ها بیمه‌هایی است که یارانه بهشون تعلق می‌گیرد بخشی را باید دولت بدهد بخاطر این یک مقدار چالش‌هایی دارد افزایش آدمهایش محدود شده، چون این دولت هم تعهدات خودش را کمرنگ در اینجا عمل کرده یک مقدار چالش‌ها است که بهتره مسئولین بیمه گری تامین اجتماعی جواب بدهند.

 

سئوال: اینکه تاکسی داری هستند گفته اند که حق بیمه تکمیلی واریز شده به حساب شرکت مذکور، ولی خدمات رسانی این شرکت دو ماه بعد است نظر ما؟

اسدی: باید برود به همان شرکت تاکسیرانی مراجعه کند بیمه تکمیلی شون قطعاً اون‌ها بسته اند دیگر ببینند طرف قرارداد چه شرکتی هستند.

 

سئوال: سئوال دیگر اینکه گفته اند که هفت ماه برای تعویض کارت پایان خدمات اقدام کرده ام هنوز خبری نیست کار بیمه‌ای دارم بیمه هم کارت قدیم را قبول نمی‌کند؟

اسدی: این‌ها تخصص‌های فنی و درآمد است ما فقط درباره بازنشسته‌ها میتوانیم کمک کنیم، ولی کسی که کارت پایان خدمتش را نگرفته باشد گواهی موقت پایان خدمت گرفته باشد بیمه قبول می‌کند نیاز به اصل کارت نیست گواهی موقت می‌دهند مرکزی که ایشان ترخیص شدند و بیمه هم قبول می‌کند.