شهرخبر

مرغ ها هم صاحب سامانه هوشمند شدند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از راه اندازی سامانه توزیع هوشمند گوشت مرغ در استان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح تأمین امنیت غذایی پایدار است.

مرغ ها هم صاحب سامانه هوشمند شدند

به گزارش اقتصاد100، محمد رضا قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه استان سمنان به دلیل همجواری و نیاز مازاد بر مصرف یکی از مناطق تأمین کننده گوشت مرغ پایتخت معرفی شده است، ابراز داشت: بر اساس ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی همه استان‌های همجوار تهران می‌بایست در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته و سامانه هوشمند توزیع گوشت مرغ را راه اندازی کنند.

وی ضمن بیان اینکه راه اندازی این سامانه برای استان سمنان نیز در دستور کار است، افزود: هدف اصلی طرح تأمین امنیت غذایی پایدار است و می‌کوشد تا مدیریت یکپارچه گردش محصول گوشت مرغ را اعمال کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بیان اینکه راه‌اندازی این سامانه طی دو مرحله خواهد بود، ابراز داشت: طی مرحله نخست کشتارگاه و اتحادیه و تعاونی‌ها عملیاتی و عوامل توزیع در این سامانه لینک خواهند شد و تحویل مرغ زنده به کشتارگاه‌ها و از کشتارگاه‌ها به عوامل توزیع برای تعاونی‌ها در حال انجام است.

قاسمی ضمن تاکید بر اینکه توزیع گوشت مرغ و فراورده‌های پروتئینی برای استان تهران در دست اقدام است، در ادامه تصریح کرد: بخش دوم سامانه شامل توزیع مرغ از مباشران به واحدهای صنفی برنامه‌ریزی شده است که همه مراحل فوق در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام خواهد رسید.

وی افزود: یکی از اهداف این سامانه نظارت مؤثر و هدفمند بر زنجیره تأمین گوشت مرغ خواهد بود که تولید، فرآوری، ذخیره‌سازی، حمل، عرضه و مصرف را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.