شهرخبر

رونالدو به تورین برمی‌گردد

رونالدو به تورین برمی‌گردد

ستاره پرتغالی تیم فوتبال النصر عربستان در آینده‌ای نزدیک به ایتالیا باز خواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریستیانو رونالدو خود را برای بازگشت به ایتالیا آماده کرده تا به قاضی پرونده تخلف مالی باشگاه یوونتوس به بازپرسان دادستانی شهر تورین پاسخ دهد.

یوونتوس که به خاطر پنهان‌کاری درباره ارقام پرداختی به بازیکنانش از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا با کسر 15 امتیاز مجازات شده است، ممکن است با مجازات‌های تازه‌ای مواجه شود چرا که دادستانی تورین نیز در یک فرآیند حقوقی دیگر تحت عنوان «پریسما» پرونده تخلفات این باشگاه را مورد بررسی قرار داده است. در همین راستا تعدادی از بازیکنان فعلی و پیشین یوونتوس برای ارائه توضیحات به دادستان، احضار شده‌اند. کریستیانو رونالدو نیز یکی از آن بازیکنانی است که قرار است احضار شود.

طبق گزارش سایت توتومرکاتووب ایتالیا، یکی از مهمترین بخش‌های مورد بررسی در تحقیقات دادستانی تورین از پرونده باشگاه یوونتوس مربوط به حقوق‌های پرداختی به رونالدو است. در همین راستا نیز یک سند محرمانه پیدا شده که در آن باشگاه یوونتوس به ستاره پرتغالی برای پرداخت مبالغ کسر شده از حقوقش (در مقطعی از فصل که درصدی از حقوق تمام بازیکنان برای کمک مالی به باشگاه کم شده بود) تعهد داده شده است. البته روی این سند تنها امضای مدیرورزشی وقت باشگاه یوونتوس، فابیو پاراتیچی دیده می‌شود و اثری از امضای خود رونالدو نیست.

گویا رونالدو هرگز 19 میلیون یورویی که در این سند به او وعده داده شده را دریافت نکرده است و حالا می‌خواهد آن را وصول کند. به همین دلیل او با کمال میل حاضر است که در تحقیقات پریسما علیه بانوی پیر شهادت دهد و منتظر فراخوانده شدن از سوی دادستانی تورین است. البته این احتمال هم وجود دارد که شهادت او از طریق نامه‌نگاری صورت بگیرد و به این ترتیب از سفر به ایتالیا معاف خواهد شد. ظاهراً رونالدو در مجموع 28 میلیون یورو از یوونتوس طلبکار است که 19 میلیون یوروی آن مربوط به همان بخش کسر شده از حقوقش است و مابقی مربوط به امتیازات و یکسری حق کمیسیون‌های دیگر. او سال 2021 از یوونتوس جدا شد و به منچستریونایتد پیوست.

انتهای پیام/