شهرخبر

تلاش آلمان برای کاهش نفوذ روسیه در آفریقا

تلاش آلمان برای کاهش نفوذ روسیه در آفریقا

وزرای کابینه فدرال آلمان که به آفریقا سفر کرده‌اند از تلاش‌های این کشور برای کاهش نفوذ روزافزون روسیه در این منطقه خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، روسیه ظاهرا می خواهد نفوذ خود را در آفریقا افزایش دهد. دو وزیر آلمانی که به این منطقه سفر کرده‌اند نگران این مسئله هستند و می خواهند با همکاری بیشتر با کشورهای حاشیه خلیج گینه با این موضوع مقابله کنند.

سونیا شولزه، وزیر توسعه و هوبرتوس هایل، وزیر کار آلمان می خواهند برای مبارزه با نفوذ روسیه در آفریقا اقدامات بیشتری انجام دهند. این دو وزیر حزب سوسیال دموکرات روز پنجشنبه در ساحل عاج (ساحل عاج) تاکید کردند که جنگ روسیه علیه اوکراین اثرات مخربی در آفریقا دارد. بنابراین آلمان می خواهد حمایت خود را از کشورهای آسیب دیده گسترش دهد و در صورت امکان، نفوذ روسیه را در آنجا به عقب براند.

شولزه در آگبوویل ساحل عاج گفت: امواج شوک جنگ، قیمت‌های بالای غذا، کود و انرژی به اینجا در غرب آفریقا و بسیاری از کشورهای دیگر در جنوب جهانی هم می رسد. هیل هم تاکید کرد که تورم و افزایش قیمت گندم برای بسیاری از مردم آفریقا مشکل ایجاد کرده است. این وزیران تا روز جمعه در ساحل عاج خواهند بود و پیش از آن به غنا رفته بودند.

شولزه گفت: این حمله نه تنها به اوکراین، بلکه حمله به فقیرترین کشورهای جهان نیز بود. آلمان با تمام توان از اوکراین حمایت می‌کند، اما همچنان به گسترش کمک‌ها و همکاری با فقیرترین کشورها ادامه می دهد. هیل تاکید کرد که این جنگ صرفاً یک جنگ اروپایی نیست. اکثریت جامعه بین المللی بر این عقیده هستند که پوتین نباید پیروز شود. هیل گفت که دولت‌های غنا و ساحل عاج در سمت راست و درست تاریخ هستند.

شولزه به خبرگزاری آلمان گفت: روسیه در آفریقا نیز فعال است و تلاش می کند کل مناطق را بی‌ثبات کند. وی تاکید کرد: علاوه بر این، گفته می شود که روسیه با کمپین‌های هدفمند اطلاعات نادرست در آنجا فعالیت می‌کند. شولتزه گفت: ما با پیشنهاد توسعه خود سعی در تقویت و ثبات جوامع داریم.

انتهای پیام/