شهرخبر

یک فناوری جدید برای کنترل صدا کشف شد

یک فناوری جدید برای کنترل صدا کشف شد
صد آنلاین فناوری |  افرادی مانند خوانندگان، سخنرانان عمومی و معلمان در معرض خطر آسیب رساندن به تارهای صوتی خود در اثر استفاده بیش از حد هستند. یک سیستم پوشیدنی آزمایشی طراحی شده است تا با هشدار دادن به کاربران در هنگام نزدیک شدن به آستانه صوتی خود، از این اتفاق جلوگیری کند.

این راه‌اندازی توسط «تیمی از دانشمندان مواد، مهندسان زیست‌پزشکی، خوانندگان اپرا و یک آسیب‌شناس گفتار زبان» به سرپرستی پروفسور جان آ. راجرز از دانشگاه نورث وسترن ساخته شده است. این شامل دو دستگاه است: یک حسگر که به پوست روی جناغ جناغی فرد پوشنده می‌چسبد و یک واحد بازخورد لمسی که روی مچ دست او بسته می‌شود. هر دو به صورت بی سیم از طریق بلوتوث به یک برنامه در گوشی هوشمند کاربر متصل می شوند.

 

 

ترزا برانکاچیو، مدرس و کارشناس صدا در شمال غربی که این مطالعه را رهبری می‌کرد، گفت: برای مردم آسان است فراموش کنند که چقدر از صدای خود استفاده می‌کنند. خوانندگان باتجربه کلاسیک تمایل بیشتری به استفاده از آواز خود دارند زیرا آنها زندگی کرده اند و یاد گرفته اند. اما برخی از مردم اغلب نمی دانند که چقدر به آن فشار می آورند. ما می خواهیم به آنها آگاهی بیشتری بدهیم تا از آسیب جلوگیری کنیم.