شهرخبر

واشنگتن فری بیکن: دولت بایدن صدا و سیمای ایران را از تحریم معاف کرد

واشنگتن فری بیکن: دولت بایدن صدا و سیمای ایران را از تحریم معاف کرد

وبگاه نزدیک به نومحافظه کاران آمریکا در خبری نوشت: «آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در ۱۵ فوریه، بر اساس یک اطلاعیه که به کنگره ارسال شده، از تحریم‌ها علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (IRIB) چشم پوشی کرده است.»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وبگاه "واشنگتن فری بیکن" نزدیک به نومحافظه کاران آمریکا از معافیت صدا و سیمای ایران از تحریم‌های آمریکا توسط دولت بایدن خبر داد.

طبق نوشت این وبگاه "آنتونی بلینکن"، وزیر امور خارجه آمریکا در 15 فوریه، بر اساس یک اطلاعیه که به کنگره ارسال کرده، از تحریم‌ها علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (IRIB) چشم پوشی کرده است.

این معافیت به صدا و سیما اجازه می‌دهد تا معاملات مالی خود را انجام دهد. این معافیت کمتر از یک ماه پس از لغو تحریم‌ها علیه همکاری هسته‌ای ایران و روسیه توسط دولت بایدن صورت می‌گیرد.

طبق گزارش واشنگتن فری بیکن، این معافیت همچنین برای کسانی که با صدا و سیما تجارت می‌کنند، در نظر گرفته شده است و دسترسی آن‌ها را به زیرساخت‌های مخابراتی جهانی فراهم می‌کند.

طبق اطلاعات مندرج در اطلاعیه، معافیت اخیر شامل معاملات مربوط به ارائه خدمات اتصال زمینی و اتصالات فیبر نوری در خارج از ایران و همچنین تراکنش‌های مختلف مدیریت ماهواره‌ای است.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، این معافیت به صلاحدید وزیر امور خارجه صادر شده و با در نظر گرفتن منافع امنیت ملی ایالات متحده انجام شده است.

انتهای پیام/