شهرخبر

رشد ۴۶ درصدی پرداخت زکات در سال جاری نسبت به سال گذشته در تهران

رشد 46 درصدی پرداخت زکات در سال جاری نسبت به سال گذشته در تهران

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از افزایش ۴۶ درصدی پرداخت زکات در سال جاری نسبت به سال گذشته در استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همایش علمی، فرهنگی و ترویجی زکات استان تهران صبح با حضور علیرضا فخاری؛ استاندارد تهران، مصطفی خاکسار؛ قائم‌مقام کمیته امداد، حجت‌الاسلام طه مهری؛ مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد، ابوالفضل پرپنچی؛ مدیرکل کمیته امداد استان تهران، حبیب‌الله آسوده؛ معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در مجموعه فرهنگی و هنری آدینه برگزار شد.

ابوالفضل پرپنچی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه زکات از واجباتی است که باید پرداخت شود، به میزان زکات جمع‌آوری شده در استان تهران اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در این بخش 94 میلیارد تومان نقد و غیرنقد جمع‌آوری شد که این رقم تا پایان بهمن به 156 میلیارد تومان رسیده است و شاهد رشد 46 درصدی در این بخش هستیم.

پرپنچی ادامه داد: انتطار داریم در بخش جمع‌آوری زکات، تمام مسولان به‌ویژه روحانیون کمک کنند و با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان، از این فرصت استفاده شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران افزود: رقم جمع‌آوری شده زکات در استان تهران نسبت به استان‌های کشور بیشتر است اما ظرفیت بیشتری در استان وجود دارد و باید از آن استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه مبالغ جمع‌آوری شده بلافاصله در اختیار افراد شناسایی شده قرار می‌گیرد، گفت: زکات جمع‌آوری شده در هر منطقه در همان منطقه هزینه می‌شود.

پرپنچی تصریح کرد: در بحث زکات باید اقدامات فرهنگی و ترویجی انجام شود و باید از ظرفیت صدا و سیمای هر استان، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی استفاده شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: همه شهرستان در باب شورای زکات باید همایش‌های فصلی برگزار کنند.

وی در پایان گفت: امور مساجد می‌تواند بازوی خوبی برای ترویج فرهنگ زکات باشد باشد و باید از ظرفیت 3 هزار مسجد در استان تهران استفاده شود.

انتهای پیام/