شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#ثابت#لیگ برتر

پرسپولیس ثابت کرد صدرنشین لیگ موقتی است/ مطمئنم گلزن تیم یحیی باز هم نیمکت نشین می شود

رحیم یوسفی، پیشکسوت پرسپولیس در گفتگو با خبر ورزشی، درباره عملکرد پرسپولیس در دیدار مقابل سپاهان اظهار داشت: باعث تاسف است! تیمی با این توانایی و نفرات یک هفته به آن شکل مقابل هوادار می‌بازد و بعد می‌رود صدرنشین لیگ را در خانه‌اش چهارتایی می کند.

وی ادامه داد: عجیب است این پرسپولیس که می‌تواند سپاهان با این همه مهره و نظم تیمی در زمین خودش به این شکل جلوی تماشاگران شکست بدهد یک هفته در حد زمین خاکی است و یک بازی مثل بایرن مونیخ می شود!

کارشناس فوتبال کشورمان افزود: اینقدر بالا و پایین شدن هوادار پرسپولیس را نگران می‌کند و پیشکسوت را به فکر فرو می‌برد که مبادا این بالا و پایین شدن ها در نهایت خدشه‌ای در مسیر قهرمانی پرسپولیس بوجود بیاورد. وگرنه اگر پرسپولیس همیشه به همین شکل با اقتدار بازی کند هیچ کس نمی تواند مقابلش دوام بیاورد.

پرسپولیس ثابت کرد صدرنشین لیگ موقتی است/ مطمئنم گلزن تیم یحیی باز هم نیمکت نشین می شود

یوسفی درباره شکل بازی پرسپولیس در زمین سپاهان خاطرنشان کرد: امروز تیم گردن‌کلفت بازی می کرد. ما در زمین حریف بودیم و بیشتر بازی را در زمین آنها نگه می‌داشتیم. بیرانوند خیلی تحت فشار قرار نگرفت. این به خاطر پرس قوی بچه های پرسپولیس بود و نمی گذاشتند سپاهانی ها خیلی صاحب توپ شوند.

وی تاکید کرد: این مدل بازی کردن جلوی سپاهانی که در لیگ برتر صدرنشین است بیشتر شبیه رو کم کنی بود. پرسپولیس با این برد روی سپاهان را کم کرد و به آنها هشدار داد که در لیگ برتر صدرنشین موقتی هستند نه دائمی! اما به شرط اینکه پرسپولیس در لیگ هم به همین شکل بازی کند.

مهاجم اسبق پرسپولیس درباره عملکرد وحید امیری و پاس در عرضش برای سیامک نعمتی گفت: چیزی که از وحید امیری انتظار داریم همین است. وظیفه وحید امیری پاس گل دادن است. بازیکنی که میلیاردها تومان پول می گیرد باید از این قبیل پاس ها بدهد. باید فرصت خلق کند و نباید تصور کرد که وحید امیری کار شاقی انجام داده است. از امیری توقع داریم حداقل در هر بازی چند بار از این حرکت ها انجام دهد.

پیشکسوت پرسپولیس همچنین درباره گل آل کثیر و تاثیرش در عملکرد این بازیکن در ادامه رقابت های لیگ تصریح کرد: این گل روحیه این بازیکن را بالا می‌برد و در بازی‌های آینده می توانیم یک آل‌کثیر خوب را در خط حمله پرسپولیس ببینیم. اما نکته مهم شرایط خوب بدنی بچه های پرسپولیس بود. آل‌کثیر تحت فشار مدافع حریف ضربه سر زد که این نشان می‌دهد بدنش در این بازی آماده بود.

پرسپولیس ثابت کرد صدرنشین لیگ موقتی است/ مطمئنم گلزن تیم یحیی باز هم نیمکت نشین می شود

وی اضافه کرد: اما همین بازیکن ها در دیدار با هوادار طوری بودند که با یک باد زمین می خوردند و اصلاً شباهتی به فوتبالیست پرسپولیس نداشتند. جای تعجب است و باید از گل محمدی پرسید که چرا تیمش اینقدر بالا و پایین دارد و دو بازی کاملا متفاوت را ارائه می دهد! تیمی که مقابل سپاهان به عنوان بهترین تیم لیگ چنین فوتبالی ارائه می دهد و آنها را در زمین خودشان زمین گیر می کند چرا باید مقابل یک تیم بلبل نشان شکست بخورد؟

وی همچنین درباره گلزنی سیامک نعمتی و برگشتنش به ترکیب این تیم گفت: من مطمئنم سیامک نعمتی بازهم در بازی بعد بیرون می ماند. معمولاً بازیکنی که به زمین می رود و گل می زند باید در بازی بعد فیکس شود اما با شناختی که از گل محمدی داریم احتمالاً سیامک باز هم بیرون از زمین خواهد ماند.