شهرخبر

بزرگ‌ترین کشتیرانی جهان مراکز لجستیکی خود را در روسیه می فروشد

بزرگ‌ترین کشتیرانی جهان مراکز لجستیکی خود را در روسیه می فروشد

بزرگ‌ترین خطوط کشتیرانی جهان اعلام کرد که با فروش دو مرکز لجستیکی خود در روسیه به یک شرکت ثبت شده در قبرس موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، گروه دانمارکی مولر- مرسک Moller-Maersk، که به عنوان بزرگ‌ترین خطوط کشتیرانی جهان شناخته می‌شود، روز دوشنبه اعلام کرد که با فروش دو مرکز لجستیکی خود در روسیه به یک شرکت ثبت شده در قبرس موسوم به "توسعه مالی IG" موافقت کرده است.

این اقدام بخشی از تلاش های شرکت مرسک برای خروج کامل از کشور تحریم شده روسیه است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی مرسک، این شرکت مجوز فروش یک انبار در شهر نووراسییسک با ظرفیت 1500 کانتینر و یک سردخانه مخصوص کالاهای منجمد در سن پترزبورگ را از اتحادیه اروپا و روسیه دریافت کرده است.

کارستن کیلدال، مدیر ارشد بازرگانی این شرکت، گفت: ما از اینکه مالک جدیدی برای دو مرکز لجستیکی خود در روسیه پیدا کرده‌ایم خرسندیم و در نتیجه تصمیم خود را برای واگذاری تمام دارایی‌های خود در این کشور اجرا می‌کنیم.

در این گزارش اشاره شده است که شرکت توسعه مالی IG با آروسا، یک واردکننده بزرگ مواد غذایی در روسیه، برای راه اندازی این مراکز قراردادی منعقد کرده است.

در مارس 2022، مرسک اعلام کرد که به دلیل تحریم‌های غرب، دریافت سفارش‌های غیر ضروری جدید به مقصد و مبدأ روسیه را متوقف خواهد کرد.

در ماه اوت، این شرکت 30.75 درصد از سهام شرکت اپراتور بنادر روسیه را به بزرگترین اپراتور کانتینری روسیه یعنی گروه دلوDelo Group فروخت.

رویترز نیز به نقل از سخنگوی مرسک اعلام کرد که این شرکت کشتیرانی هنوز باید چهار قایق یدک کش خود را با نام تجاری Svitzer بفروشد که تنها دارایی باقی مانده آن در روسیه است.

انتهای پیام/