شهرخبر

تکلیف مجلس به صدا و سیما درباره پخش اطلاعیه‌های مربوط به انتخابات مجلس

تکلیف مجلس به صدا و سیما درباره پخش اطلاعیه‌های مربوط به انتخابات مجلس

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا صدا و سیما را به پخش برنامه‌های آگاهی‌بخشی و آموزش انتخاباتی که وزارت کشور و یا هیات مرکزی نظارت شورای نگهبان ضروری تشخیص می‌دهند، مکلف کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار داشت.

 

وکلای ملت پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان از مجموع 224 نماینده حاضر در جلسه علنی با ماده 8 طرح مذکور با 156 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع، موافقت کردند.

ماده 8- ماده (14) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده 14- سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلف‌ است به منظور ترویج هنجارهای انتخاباتی و نهادینه کردن آن در فرهنگ عمومی نسبت به تبیین جایگاه مجلس، وظایف نمایندگان و فرآیند انتخابات اقدام نماید و همچنین برنامه‌های آگاهی‌بخشی و آموزش انتخاباتی را که وزارت‌کشور یا هیأت‌ مرکزی نظارت شورای نگهبان ضروری تشخیص می دهند و نیز کلیه‌ اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌های‌ مربوط ‌به انتخابات را از شبکه‌ سراسری یا محلی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش نماید.

تبصره- وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مکلفند وظایف مقرر در این ماده را در برنامه های آموزشی و درسی خود قرار دهند.

انتهای‌ پیام/