شهرخبر

ستاره پرسپولیس همه را ناامید کرد!

سعید صادقی که در لیگ انتظارات را برآورده نکرده، مهم‌ترین مسابقه حذفی پرسپولیس را هم از دست داد.

ستاره پرسپولیس همه را ناامید کرد!

وقایع روز ـ سرویس ورزشی؛

معاینات پزشکی نشان داد حدس و گمان‌های اولیه در مورد مصدومیت سعید صادقی درست بوده و این بازیکن 3هفته دور از میادین خواهد بود. به این ترتیب هافبک 30ساله پرسپولیس دیدار بسیار مهم این تیم در برابر سپاهان را در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی از دست خواهد داد؛ مسابقه‌ای که روز چهارشنبه برگزار می‌شود و با توجه به اتفاقات هفته‌های اخیر برای پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی جنبه حیاتی و حیثیتی دارد.

شاید اغراق نباشد اگر این دیدار را مهم‌ترین بازی پرسپولیس در جام حذفی بدانیم، اما صادقی در چنین میدانی غایب است و نمی‌تواند کمک‌حال تیمش باشد. او که به‌تازگی از بند یک مصدومیت رها شده بود، در جریان دیدار با هوادار بار دیگر آسیب دید و این احتمال وجود دارد که تا پایان سال خورشیدی جاری قادر به همراهی سرخپوشان نباشد.

غیبت صادقی در جام حذفی، در حالی است که این بازیکن در لیگ برتر هم موفق نشده انتظارات را برآورده کند.

حتما به یاد دارید که صادقی ابتدای فصل با سر و صدای بسیار زیادی به پرسپولیس پیوست. او که پارسال در پیراهن گل‌گهر عنوان بهترین پاسور فصل را از آن خود کرد، در ابتدای لیگ بیست‌ودوم مورد توجه پرسپولیس قرار گرفت و برخی روایت‌ها حتی حاکی از آن است که با تشریفات و بادیگارد در محل عقد قرارداد حاضر شد! خروجی آن همه قیل و قال اما، تا اینجا به ثمر رساندن تنها 2گل در یک بازی لیگی بوده که ارسال یک پاس گل را هم باید به آن اضافه کرد؛ یک آمار به‌شدت ناامیدکننده که هر بازیکن معمولی و جوانی می‌توانست آن را در پرسپولیس به ثبت برساند.

از این جهت به‌نظر می‌رسد صادقی را هم باید در زمره بمب‌های عمل‌نکرده فصل نقل‌وانتقالات به‌شمار آورد. از این دست بازیکنان در فوتبال ایران زیاد داشته‌ایم؛ کسانی که در تابستان با سر و صدای زیاد راهی تیم‌های بزرگ می‌شوند اما در عمل کار چندانی از پیش نمی‌برند. مرتضی تبریزی، امین قاسمی‌نژاد و خیلی‌های دیگر همین شرایط را داشتند. آیا سعید صادقی نفر آخر این فهرست خواهد شد یا می‌تواند در بازه زمانی باقی‌مانده از فصل، خودش را نجات بدهد؟