شهرخبر

تصمیم سرنوشت ساز تاج برای تیم ملی؛ یک انتخاب جدید برای نیمکت ایران

رییس فدراسیون فوتبال ایران در نشست خبری پس از مجمع هیئت فوتبال البرز تاکید کرد که عجله‌ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی ندارد. این مهم‌ترین جمله مهدی تاج در روزهایی است که بحث انتخاب سرمربی تیم ملی بالا گرفته است. تاج در حالی این صحبت را مطرح می‌کند که امروز قرار است هیئت رییسه فدراسیون فوتبال جلسه‌ای تشکیل بدهد که باز هم طبق معمول بحث انتخاب سرمربی تیم ملی، یکی از مهم‌ترین فرازهای این نشست خواهد بود.

تیم ملی فوتبال ایران در فیفادی پیش‌رو، دو مسابقه را برای برگزاری هماهنگ کرده و قرار است مقابل روسیه و عراق قرار بگیرد که در این صورت وجود فردی برای هدایت تیم ملی ضروری است. اما شاید تاج با صحبت‌های جدیدش این نکته را به صورت تلویحی اعلام کرده که فعلا سرمربی تیم ملی انتخاب نخواهد شد و شاید یک مربی موقت کار تیم ملی را در این دو مسابقه در اختیار داشته باشد. چیزی که قبلا هم پس از جام ملت‌های آسیا و با حضور علیرضا منصوریان اتفاق افتاد و ایران در آن مسابقه مقابل همین روسیه قرار گرفت و این تیم را یک بر صفر شکست داد.

جالب اینکه تماشاگر ویژه آن مسابقه، کارلوس کی‌روش، سرمربی بعدی تیم ملی بود که در آن زمان هنوز با فدراسیون توافق نکرده بود اما صبوری فدراسیون باعث شد تا یک انتخابی مناسب بر سر راه فوتبال ایران قرار بگیرد.

تاج با اشاره به اینکه لیگ در حال برگزاری است، گفته است با توجه به اینکه تا پایان اسفند اردوی تیم ملی تشکیل نمی‌شود، عجله چندانی برای این مسئله وجود ندارد. در عین حال او تاکید کرده که ممکن است انتخاب هر مربی‌ای، انتقادهایی را باعث بشود، چرا که سلایق مختلفی در زمینه بحث سرمربی تیم ملی وجود دارد که البته این صحبت تاج کاملا درست است اما به شرط آنکه گزینه نهایی یک چهره امیدبخش باشد.

در عین حال با توجه به چالش‌های مالی فدراسیون فوتبال یقینا جذب یک مربی برای فوتبال ایران به این سادگی هم نیست و چه بسا در نهایت و به همین دلیل یک مربی داخلی هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

در هر صورت ایده‌های مختلفی در زمینه تیم ملی مطرح شده و باید دید در نهایت کدام سرمربی در فیفادی بعدی مربی تیم ملی خواهد بود و آیا برای جام ملت‌های آسیا، پس از این فیفادی، مربی جدیدی انتخاب می‌شود یا اینکه در نهایت انتخاب نهایی فوتبال ایران، از همین فیفادی کار خود را آغاز خواهد کرد؟