شهرخبر

تصاویر مستند از قدرت نمایی نیروی دریایی سپاه در سواحل خلیج فارس/ قایق‌های تندرو بلای جان آمریکایی‌ها + فیلم

تصاویر مستند از قدرت نمایی نیروی دریایی سپاه در سواحل خلیج فارس/ قایق‌های تندرو بلای جان آمریکایی‌ها + فیلم

مستند "سلاح ایرانی" شب گذشته روی آنتن رفت و یکی از نخستین تصاویر از دستگیری یگان‌های نظامی آمریکایی در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجموعه مستند «سلاح ایرانی» به تهیه‌کنندگی داود مرادیان با روایتی از توانمندی‌های نظامی ایران است. این مستند با نمایش مراحل ساخت سلاح و تجهیزات نظامی در داخل کشور و استفاده مؤثر از آنها در بخش‌های مختلف نظامی کشور، قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با دشمنانش را در مناطق حساس عملیاتی به تصویر کشیده است.

این مجموعه مستند که از شنبه پخش آن در شبکه مستند آغاز شده، شب گذشته نیز به روایت توانمندی‌های نظامی ایران در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌پرداخت. در بخشی از این مستند، نبرد قایق‌های تندرو و شناورهای مسلح جنگی نیروی دریایی سپاه به نمایش درآمده و تقابل نظامی آن با یگان‌های نظامی آمریکایی به تصویر کشیده شده است.

هم‌چنین در بخش دیگری از این مستند، ترس عجیب یگان‌های نظامی آمریکایی از نیروی دریایی سپاه پاسداران که منجر به دستگیری تعدادی از نیروی دریایی آمریکایی‌ها در سواحل خلیج فارس شد، به نمایش درآمده است. این قسمت از مستند را از اینجا می‌توانید ببینید.

به گفته داود مرادیان، این مجموعه 15 قسمتی است که تاکنون 5 قسمت از آن آماده پخش شده است.

او درباره محدودیت‌های زیاد برای ساخت این مستند نیز سخن گفته بود که البته به نظر می‌رسد با توجه به سوژه حساس و استراتژیک آن که روایت تجهیات نظامی و ساخت سلاح در کشور است، طبیعی باشد.

مرادیان درباره اهمیت ساخت این مستند نیز گفته بود: پیشرفت نظامی زمانی اتفاق می‌افتد که از نظر  تکنولوژیکی در لبه‌های جهانی حرکت کنید تا بتوانید چیزی در مقیاس مقابله جهانی بسازید. به همین دلیل سراغ این موضوع رفتیم و سعی کردیم به مخاطب نشان بدهیم که بومی سازی سلاح بسیار مهم‌تر از خرید آن از کشورهای دیگر است، چرا که تاکتیک‌هایی که براساس سلاح بومی شکل می‌گیرد بسیار کارآمدتر از تاکتیک‌هایی است که با خرید سلاح‌های خارجی می‌توان به آن دست پیدا کرد. 

مجموعه مستند «سلاح ایرانی»، مستندی قصه گو است که تنها به ارائه اطلاعات صرف اکتفا نمی‌کند. در هر قسمت و برای معرفی هرکدام از تجهیزات نظامی، مجموعه داستان‌هایی تعریف می‌شود تا مخاطب اطلاعات داده شده را باور کند.

«سلاح ایرانی» محصول شبکه مستند سیما و بنیاد فرهنگی روایت فتح با مشارکت روابط عمومی کل سپاه پاسداران است که تا چهارشنبه این هفته، هر شب ساعت

انتهای پیام/