شهرخبر

قالیباف: مسئولان حق ندارند کم‌کاری خود را پشت حضور مردم در ۲۲ بهمن پنهان کنند

قالیباف: مسئولان حق ندارند کم‌کاری خود را پشت حضور مردم در 22 بهمن پنهان کنند

رئیس مجلس گفت: ما مسئولان حق نداریم کوتاهی و کم‌کاری خود را پشت حضور حماسی مردم در راهپیمانی ۲۲ بهمن پنهان کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز دوشنبه (1 اسفند) مجلس در نطق پیش از دستور خود، اظهار داشت: در ابتدا وظیفه می دانم  از حضور حماسی و تاریخ‌ساز مردم بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن صمیمانه قدردانی کنم و در برابر ملت موقعیت‌شناس ایران سر تعظیم و احترام فرود می‌آورم. پیام مشترک این حضور حماسی آن بود که منافع ملی و آرامش و امنیت ملت خط قرمز تمام مردم ایران است و در سایه این اتحاد، هیچ شخص و گروهی نمی‌تواند گزندی به ایران سرافراز برساند.

وی افزود: ملت ایران همچون گذشته دشمن‌شکن است و با تیزبینی نقشه‌های شوم دشمنان ایران و انقلاب اسلامی را می بیند و با عمل به موقع خود آن را خنثی می‌کند. نیازمند تاکید است که ما مسئولان حق نداریم کوتاهی و کم‌کاری خود را پشت این حضور حماسی مردم پنهان کنیم و ناکارآمدی ها را نبینیم؛ بر ما بیشتر از گذشته فرض است که با قدردانی از ملت سربلند ایران در راستای برداشتن بار مشکلات از روی دوش مردم اقدام کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع دیگر آنکه این روزها برادران مسلمان ما در ترکیه و سوریه با فاجعه بزرگ انسانی ناشی از زلزله مهیب، دست و پنجه نرم می کنند. ده ها هزار نفر در این حادثه جانباخته اند و از سرنوشت هزاران نفر دیگر هنوز خبری در دست نیست. اینجانب به نمایندگی از منتخبین مردم ایران بار دیگر این مصیبت را به مردم این کشورها تسلیت می‌گویم. البته مسئولین سازمان هلال احمر و برخی گروه های جهادی برای کمک به مردم ترکیه و سوریه فعالانه اقدام کرده اند و نوع‌دوستی تاریخی ملت مهربان ایران را به نمایش گذاشته اند که وظیفه خود می دانم از همه آنها تشکر کنم در همین زمینه  ضروری است که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در صورتیکه سازمان هلال  احمر جمهوری اسلامی در این زمینه نیاز به کمکی از جانب مجلس داشت، گزارش اقدامات مورد نیاز را به مجلس شورای اسلامی ارائه کنند تا اقدام فوری صورت گیرد.

قالیباف ادامه داد: همچنین لازم است به این نکته توجه داشت که این زلزله سهمگین بار دیگر نگرانی ها را درباره میزان آمادگی مدیریت بحران دستگاه های مربوط در کشورمان زنده کرد. گرچه احتمال زلزله های مهیب در ایران هنوز بطور جدی مطرح نیست، اما باید برای این روز احتمالی که ممکن است حتی در آینده ای دور سر برسد، آماده بود.

وی با بیان اینکه تجربه زلزله اخیر باید همه ما را از خواب بیدار کند و خود را برای هر بحران ناشی از بلاهای طبیعی  آماده کنیم، تصریح کرد: در این زمینه لازم است کمیسیون های عمران و  اصل 90 اقدامات صورت گرفته برای مدیریت بحران در سراسر کشور  را به طور دقیق بررسی کرده و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه کنند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در پایان لازم است به افزایش قیمت ارز در چند روز اخیر اشاره کنم. مدیریت قیمت ارز اهمیت زیادی برای کنترل ثبات در همه عرصه های اقتصادی دارد، مجلس در جلسه نظارتی خود راه حل‌های زیرساختی و کوتاه مدت مدیریت بازار ارز را ارائه کرده بود ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته از وزیر محترم اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی می خواهم به آن‌ها توجه ویژه ای داشته باشند تا ما شاهد ثبات در قیمت ارز و اقتصاد ایران باشیم.

انتهای پیام/