شهرخبر

پرواز گسترده هواپیماهای اسرائیلی بر فراز غزه

پرواز گسترده هواپیماهای اسرائیلی بر فراز غزه

هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی بر فراز آسمان غزه در حال پرواز هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع فلسطینی از پرواز گسترده هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی بر فراز غزه خبر دادند.

خبرنگار فلسطین الیوم گزارش داد: هواپیماهای اشغالگران به شکل گسترده و در ارتفاع پایین در حال پرواز بر فراز غزه هستند.

بازداشت 5 جوان فلسطینی

منابعی در کرانه باختری از حمله نظامیان صهیونیست به جنین در کرانه باختری و بازداشت سه فلسطینی خبر دادند.

همچنین نظامیان رژیم صهیونیستی امروز جمعه دو فلسطینی را در شهر قدس اشغالی بازداشت کردند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست با حمله به منزل «معتصم مسوده» در محله «وادی حلوه» در شهر «سلوان» در جنوب مسجدالاقصی وی را پس از ضرب و شتم بازداشت کردند. «محمد الرفاعی» را هم در شهرک «عناتا» در شمال شرق قدس بازداشت کردند.

رژیم صهیونیستی به دنبال تخریب منازل فلسطینیان

رژیم صهیونیستی درصدد تخریب خانه‌های شماری از فلسطینیان در قدس اشغالی است.

منابع عبری زبان، شهرداری قدس اشغالی تصمیم دارد 6 خانه متعلق به فلسطینیان را در شهرک «عیسویه» در شمال شرق قدس تخریب کند.

رژیم اشغالگر مدعی است که این خانه‌ها بدون مجوز ساخت احداث شده اند.

«محمد ابو الحمص» فعال فلسطینی ساکن قدس تاکید کرد که نظامیان اسرائیلی به شهرک «عیسویه» یورش برده و حکم تخریب این خانه‌ها را روی دیوار آنها نصب کردند.

وی اظهار داشت که برخی از این خانه‌ها 25 سال قبل احداث شده‌اند.

یادآور می‌شود که رژیم صهیونیستی به فلسطینیان مجوز ساخت و ساز در زمین های خود در قدس اشغالی را نمی‌دهد و به هر شیوه‌ای تلاش می کند تا به حضور فلسطینیان در این شهر پایان دهد تا بتواند آزادانه طرح های شوم خود را در آن پیش ببرد.

تشدید اقدامات اعتراضی اسیران فلسطینی

اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی از امروز جمعه اقدامات اعتراضی خود علیه مجازات‌ها و شیوه تعامل سازمان زندان‌های صهیونیستی را شدت خواهند بخشید.

بر همین اساس، اسرای فلسطینی قرار است امروز پس از اقامه نماز جمعه در محوطه‌های زندان تحصن کنند.اسرای فلسطینی از 4 روز پیش اقدامات  اعتراضی خود را در زندان های رژیم صهیونیستی آغاز کرده‌اند.

این اقدامات در اعتراض به سرکوب گسترده اسرا به درخواست ایتمار بن غفیر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از جمله کاهش ساعات حمام اسرا صورت می گیرد.

کمیته اضطراری ملی جنبش اسیر فلسطین در تمامی زندان‌های اسرائیلی اعلام آماده باش کرده است. اسرای فلسطینی قرار است به زودی اعتراضات خود را شدت بخشند و در نهایت کار به اعتصاب غذای دسته جمعی خواهد رسید.

نیروهای سرکوبگر وابسته به سازمان زندان های صهیونیستی شب گذشته نیز به بخش 1 زندان «جلبوع» یورش برده و دست به سرکوب اسرا زدند.

مخالفت آمریکا با قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز جمعه اعلام کرد که آمریکا به شدت مخالف قطعنامه‌ای است که بر ضرورت توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری تاکید دارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شده که ارائه چنین قطعنامه‌ای به شورای امنیت به نفع مذاکرات راه حل دو کشور نخواهد بود.

کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گذشته تصمیم به مشروعیت‌بخشی به 9 شهرک صهیونیستی پراکنده در کرانه باختری گرفت. این در حالی است که به موجب قوانین بین الملل، هرگونه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری غیرقانونی بوده و این شهرک‌ها باید تخلیه شوند.

هیئت نظامی مراکشی در فلسطین اشغالی

فرمانده توپخانه ارتش مراکش طی سفری رسمی و در راس یک هیئت نظامی به فلسطین اشغالی سفر کرد.

این نخستین سفر این مقام نظامی مراکش به فلسطین اشغالی پس از عادی سازی روابط با تل آویو است.

«آویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: هیئتی از توپخانه ارتش مراکش در چارچوب روابط، همکاری و هماهنگی توپخانه ارتش مراکش و اسرائیل به تل‌آویو سفر کرده است. این هیئت از چندین موضع نظامی اسرائیل برای اطلاع میدانی از چالش‌هایی که توپخانه اسرائیل با آن مواجه است، دیدن کرد. در این سفر تحکیم روابط نظامی مراکش و اسرائیل نیز بررسی شد.

پیش از این رئیس ستاد کل رژیم صهیونیستی در سپتامبر 2022 طی سفری رسمی و با هدف تقویت همکاری نظامی به مراکش رفته بود.

انتهای پیام/