شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ارتش

توضیحات ارتش درباره صدای انفجار مهیب در کرمان

کدخبر: ۵۵۵۶۲۱
اقتصادنیوز: ظهر امروز صدای مهیبی در کرمان پخش شد و عده زیادی آن را شنیدند؛ برخی خانه‌ها هم لرزیدند.
توضیحات ارتش درباره صدای انفجار مهیب در کرمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سرتیپ دوم ستاد امیر غلامعلیان با اشاره به شنیده شدن صدای مهیب انفجار در شهر کرمان، اظهار داشت: این صدا بر اثر تخریب و انهدام مهمات تاریخ گذشته و معلق ارتش ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تخریب و انهدام مهمات تاریخ گذشته و معلق یا عمل نکرده در تمام نیروهای مسلح انجام می‌شود و یک امر عادی است گفت: در قرارگاه ارتش کرمان در هفته‌ای ۴ روز تخریب مهمات معلق و تاریخ گذشته برابر روش جاری یگان‌های مهماتی انجام می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش با اشاره به اینکه مکان این اقدام کاملاً مشخص بوده و از قبل هم به دستگاه‌های مربوطه اطلاع‌رسانی شده است، خاطرنشان کرد: محل تخریب مهمات در حدود ۲۰ کیلومتری شهر کرمان در محدوده باغین است.

وی با بیان اینکه امروز هم مطابق روزهای گذشته عملیات تخریب و انهدام مهمات تاریخ گذشته حوالی ظهر انجام شده و کاملاً کنترل شده بوده است خاطرنشان کرد: این عملیات هیچگونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

امیر غلامعلیان با اشاره به اینکه هرگونه شایعات در ارتباط با این موضوع کذب است گفت: از مردم ضمن اینکه اگر صدای این انهدام باعث کوچکترین ترسی در بین آنها شده است عذرخواهی می‌کنیم و خواهشمندیم اخبار را از مبادی رسمی رسانه‌ای کشور دنبال کنند.