شهرخبر

قهرمانی با شلوغ بازی فایده ندارد

قهرمانی با شلوغ بازی فایده ندارد

پیشکسوت استقلال در مورد آخرین شرایط تیم صحبت کرد.

علی چینی مربی و بازیکن سابق استقلال معتقد است که استقلال حالا به ثبات لازم برای رسیدن به قهرمانی دست یافته است و تیمی که برای قهرمانی می‌‎جنگد نباید با شلوغ بازی کارش را جلو ببرد و تمرکز فقط باید روی بازی در زمین باشد. گفت و گوی کامل را پیشکسوت استقلال در ادامه می خوانیم؛

بازی بسیار خوبی بود، در هفته های اخیر ساپینتو نشان داده که به ترکیب مد نظرش دست پیدا کرده و تیم به ثباتی که از ابتدای فصل به آن نیاز داشت رسیده و این همان هماهنگی است که استقلال اگر می ‎‌خواهد قهرمان شود به آن نیاز خواهد داشت. امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد و استقلال بتواند از قهرمانی‌اش دفاع کند و دل هواداران را شاد کند. در این راه البته تیم های بسیار سر سختی مثل سپاهان و پرسپولیس نیز حضور دارند که اگر تیم ساپینتو بتواند این روند را حفظ کند نگرانی بابت رقابت با آنها نیز وجود نخواهد داشت.

اشتباهات داوری همیشه گفته شده که بخشی از بازی است اما در ایران به حدی زیاد شده که دیگر نمی‌توان آن را بخشی از بازی دانست، بدون شک آوردن وی ای آر کمک زیادی به بهتر شدن داوری های لیگ خواهد کرد. فقط یک نکته را می خواهم بگویم آن هم این است که همه تیم ها و مخصوصا استقلال از داوری ضربه خورده است و سرمربیان دیگر تیم ها نباید با شلوغ کاری و سر و صدا به دنبال مطلوم نمایی باشند. طبق آماری که وجود دارد استقلال بیشتر از هر تیمی در لیگ ضرر کرده و بیشترین پنالتی برای آنها گرفته نشده است، چرا رئیس کمیته داوران باید در مورد جبران برای تیم خاصی صحبت کند؟

بله خداداد افشاریان مصاحبه می‌کند و می‌گوید یکی طلب پرسپولیس! مگر می‌شود رئیس کمیته داوران چنین جمله‌ای را بر زبان بیاورد و بگوید یک پنالتی طلب پرسپولیس. گل شیخ دیاباته در بازی با صنعت نفت آبادان آفساید صددرصد بود. می‌خواهند پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کنند اشکالی ندارد. استقلال از داوری خیلی ضرر کرده است و همه می‌دانند.

اعتراض با شلوغ کاری فرق دارد. تیم‌های دیگر نیز به تصمیمات داوری اعتراض دارند اما هیچ وقت شلوغ بازی نمی‌کنند. قهرمانی با شلوغ بازی ارزش ندارد.

بدون شک با بازی هایی که در چند هفته اخیر از تیم دیدیم بسیار به این قضیه امیدوار شدیم و اگر این روند ادامه داشته باشد شک نکنید که استقلال شانس اول قهرمانی است.

257 251