شهرخبر

زوار: اقدام برخی از اعضای هیئت رئیسه برای قهرمانی تیم‌هایشان بود/ فدراسیون ریسک همکاری با مربیان جوان را بپذیرد

زوار: اقدام برخی از اعضای هیئت رئیسه برای قهرمانی تیم‌هایشان بود/ فدراسیون ریسک همکاری با مربیان جوان را بپذیرد

سرمربی تیم تکواندو کن گفت: تصمیماتی که توسط برخی از دوستان در هیئت رئیسه گرفته شد در جهت تقویت و قهرمانی باشگاه‌هایی بود که برخی از اعضای کمیته فنی در آن ذی‌نفع بودند.

محمدرضا زوار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عدم حضور تیم کن در میان مدعیان قهرمانی این فصل لیگ برتر تکواندو و کسب عنوان پنجم اظهار داشت: باشگاه لوازم خانگی کن طبق برنامه‌ریزی اقدام به برنامه‌ریزی و آمادگی بالا جهت حضور در مسابقات لیگ برتر کرده بود، اما در اقدامی عجیب هیئت رئیسه فدراسیون که برخی از اعضای آن در باشگاه‌های مختلف مسئولیت دارند، با تصویب آیین نامه‌ای باشگاه ما را در شرایط خیلی سختی قرار داد.

وی تصریح کرد: در این شرایط و با توجه به محدودیت زمان، امکان جایگزینی برخی از اوزان را نداشتیم. از طرفی هم زمانی اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی مکزیک و قرار گرفتن برخی بازیکنان نوجوان ما که با یک برنامه‌ریزی هدفمند جایگاه خود را در ترکیب تیم ملی تثبیت کرده بودند، باعث شد جهت جلوگیری از ریسک آسیب دیدگی در هفته نخست لیگ که دو بازی حساس داشتیم از وجود آنها محروم شویم.

سرمربی تیم لوازم خانگی کن تصریح کرد: بلافاصله بعد از این مسائل و با مشورت همکارانم و هماهنگی باشگاه تصمیم گرفتیم ملی پوشان خود را به تیم‌های خواهان منتقل کنیم و با بازیکنان تقریبآ نوجوان و آینده‌دار لیگ را ادامه دهیم. هر چند با توجه به جایگاه سالیان قبل خود، ریسک بالایی را انجام دادیم، اما فکر می‌کنم با بضاعتی که داشتیم و تنها با هفت یا هشت بازیکن در مسابقات حاضر شدیم؛ باکسب عنوان پنجم به اهداف مدنظر باشگاه و کادرفنی دست یافتیم.

 

زوار در پاسخ به این سوال که انتقال بازیکن به رقبای این تیم اقدامی عجیب به نظر می‌رسید، گفت: به نظر می‌رسید تصمیماتی که توسط برخی از دوستان در هیئت رئیسه گرفته شد در جهت تقویت و قهرمانی باشگاه‌هایی بود که برخی از اعضای کمیته فنی در آن ذی‌نفع بودند. در این شرایط با جمع بندی که انجام شد و  با توجه به نیاز باشگاه‌های شهرداری ورامین و دانشگاه آزاد با انتقال برخی بازیکنان با رضایت خودشان به این دو باشگاه موافقت کردیم.  به تیم شهرداری ورامین که توانست با تلاش و درایت کادر فنی و بازیکنان آینده‌دار خود روی سکوی قهرمانی بایستد، تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم لوازم خانگی کن در خصوص روند برگزاری لیگ برتر امسال عنوان کرد: یکی از بزرگترین اشکالات و ایرادات وارده به لیگ امسال برگزاری مسابقات به صورت یک مرحله‌ای بود که  شرایط را برای جبران شکست و ناکامی خیلی سخت کرده بود. فکر می‌کنم این مسئله مورد نقد و اعتراض برخی تیم‌های دیگر نیز قرار گرفته بود و همین موضوع امکان ریسک و بهره‌مندی از بازیکنان نوجوان غیر ملی‌پوش را به حد بسیار زیادی کاهش داده بود.

وی در خصوص اینکه کن در سالیان آینده نیز همچنان قصد سرمایه‌گذاری در تکواندو را خواهد داشت، گفت: باشگاه لوازم خانگی کن با تدبیر و درایت مدیران  در حال ساخت و تجهیز یک کمپ بزرگ تمرینی شامل سالن بدنسازی، رزمی، سونا، جکوزی، اطاق ماساژ، فیزیوتراپی، متخصص تغذیه و روانشناس است تا بتواند رسالت و مسئولیت خود را در حوزه ورزش به خصوص تکواندو با بهره‌گیری از بهترین مربیان ایران که سوابق طولانی در عرصه‌های ملی را دارد. به امید خدا با  این اتفاق برنامه‌های خود را برای حضور پرقدرت در لیگ‌های سال آینده نیز به اطلاع علاقه مندان خواهیم  رساند و این راه و مسیر پرقدرت‌تر از همیشه ادامه خواهد داشت.

زوار در خصوص اینکه همکاری او با این تیم نوجوانان ادامه خواهد داشت تصریح کرد: خوشبختانه در سالیان اخیر با برنامه‌ریزی صحیح و برگزاری مسابقات متعدد و حضور در کمپ‌های مشترک با کمک و تلاش همکارانم در کادر فنی به نتایج بسیار خوبی دست یافتیم که ثمره آن حضور تعدادی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان در تیم ملی بزرگسالان در سال‌های گذشته و جاری بود. امیدوارم با یک برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از ظرفیت‌ها، این روند رو به رشد را با هر کادر و فردی سرعت ببخشیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کسب نتایج قابل قبول با تیم‌های پایه هیچ وقت در فدراسیون گذشته و فعلی فرصت حضور در کادرفنی تیم ملی بزرگسالان به او داده نشده است، گفت: همیشه و در همه حال باور داشتم نباید از هچ تلاش و کوششی در هر حوزه و زمینه برای خدمت به تکواندو کشور دریغ کرد و این موضوع را در لیگ، قهرمانی کشور، تیم ملی نوجوانان و سیزم نشان دادم.

زوار تاکید کرد: همیشه به تصمیم کمیته فنی و فدراسیون احترام گذاشتم، اما اعتقاد دارم هر فدراسیونی باید ریسک همکاری با مربیان جوان، با انگیزه و کارنامه‌دار را بپذیرد و به آنها فرصت دهد. در این چند سال نفراتی همچون پیام خانلرخانی، حسن فلاحی‌راد، فرزاد عبداللهی، رضا ایمانزاده، بهزاد خداداد، علی اشرف قنبری، مهدی احمدی و تعداد دیگری از مربیان در رویدادهای محتلف نمره قابل قبولی کسب کردند و می‌طلبد هر کدام از این افراد در میدان آزمون قرار گیرند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان در خصوص اینکه پروسه تزریق نفرات قهرمان نوجوانان به تیم ملی بزرگسالان چگونه باید باشد، گفت: همچنان خلاء بین تیم ملی نوجوانان و بزرگسالان را که می‌تواند تیم ملی امید باشد را کاملاً احساس می‌کنم. به نظرم برای تداوم پشتوانه سازی و روند روبه رشد نوجوانان ملی‌پوش، تشکیل تیم ملی امید باید در اولویت قرار گیرد تا این نفرات با طی نمودن دوره گذار، مرحله به مرحله به ترکیب تیم ملی بزرگسالان ایران نزدیک شوند.

سرمربی تیم تکواندو کن در پایان عنوان کرد: باید از همکاران پرتلاشم در باشگاه لوازم خانگی کن که سال پر التهاب و سختی را پشت سر گذاشتند،  تشکر ویژه داشته باشم. تلاش و همدلی اساتید مرتضی کریمی، فریبرز عسگری، حسین کریمی، امید لطفعلیان، علی اکبری، جواد محمدی، وحید فلاحی، هوشیار دیندار، حمید شیرازی، سعید شب‌خیز،کوروش چگینی و دکتر کشمیری در احیای انگیزه و صرف فعل خواستن با کمترین بضاعت، برنامه ریزی برای بازگشت پرقدرت تر تاثیر به سزایی داشت.

انتهای پیام/