شهرخبر

صمیمی: از شکست‌های گیتی‌پسند استفاده کردیم و شایسته قهرمانی بودیم/ داوران نمره کاملی نمی‌گیرند

صمیمی: از شکست‌های گیتی‌پسند استفاده کردیم و شایسته قهرمانی بودیم/ داوران نمره کاملی نمی‌گیرند

دروازه‌بان باتجربه تیم فوتسال مس سونگون، شاگردان اسماعیل تقی‌پور را شایسته قهرمانی در لیگ برتر می‌دانند.

علیرضا صمیمی درباره رقم خوردن پنجمین قهرمانی مس سونگون ورزقان در لیگ برتر فوتسال، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: لیگ امسال چهار مدعی قهرمانی داشت و سال سختی را پشت سر گذاشتیم. از هفته چهارم صدرنشین بودیم و این جایگاه را تا پایان لیگ برتر حفظ کردیم. قهرمانی حق مس سونگون بود و فاصله بسیار خوبی با گیتی‌پسند گرفتیم. از شکست‌های این تیم استفاده کردیم و اختلاف خود را با سایر مدعیان افزایش دادیم.

بعد از شکست برابر گیتی‌پسند 10 بازی را بردیم
وی با اشاره به جدایی کاپیتان مس سونگون و پیوستن او به گیتی‌پسند اصفهان تصریح کرد: با اینکه فرهاد فخیم را از دست دادیم، انسجام تیمی مس حفظ شد و با مدیریت بسیار خوب رسول خطیبی و کادر فنی قهرمان شدیم. پس از شکست مقابل گیتی‌پسند در دیدار رفت، 10 بازی خودمان را بردیم و بازیکنان باتجربه بسیار خوبی در اختیار داشتیم. جوانان ما هم باتجربه بودند و خدا را شکر شرمنده مردم ورزقان نشدیم.

مدیریت باشگاه بهترین تصمیم را گرفت
دروازه‌بان تیم مس سونگون درخصوص انتصاب علی صانعی به‌عنوان سرمربی این تیم در ابتدای فصل و سپس جایگزینی اسماعیل تقی‌پور اظهار داشت: تیمی حرفه‌ای در اختیار داریم و مدیریت باشگاه با تغییر شرایط، بهترین تصمیم را گرفت. ابتدا علی صانعی سرمربی تیم بود و بازیکنان باتجربه‌ای چون جاوید و سنگ سفیدی را به خدمت گرفتیم. پس از انتخاب اسماعیل تقی‌پور، کارها را جمع کردیم که نتیجه داد و در 22 بازی به پیروزی رسیدیم.

فوتسال , تیم فوتسال مس سونگون , علیرضا صمیمی , تیم ملی فوتسال ایران ,

شرایط قبل از بازی با سن‌ایچ مساعد می‌شود
صمیمی در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه مس سونگون مانند سایر باشگاه‌های زیرمجموعه صنایع ملی مس ایران دچار مشکلات مالی شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: خطیبی مدیری فوتبالی است و شرایط را درک می‌کند. او پاداش‌های بسیار خوبی پرداخت کرد و قبل از بازی با سن‌ایچ، شرایط از این بابت مساعد می‌شود.

داوران نمره کاملی نمی‌گیرند
وی در مورد عملکرد داوران در لیگ برتر فوتسال بیان کرد: بازیکنان نباید درباره داوری صحبت کنند. داوران بسیار خوب و زحمتکشی داریم که با حداقل‌ها قضاوت می‌کنند و نمره قبولی گرفتند، اما نمره کاملی نمی‌گیرند. بازی با گیتی‌پسند در دور رفت و دیدار با کراپ الوند در دور برگشت، سرآمد بازی‌هایی بود که اشتباه داوری داشت.

در دیدارهایی پیروز شدیم که اشتباهات داوری به چشم نیامد
دروازه‌بان مس سونگون با تمجید از داوران دیدار روز پنجشنبه مقابل گیتی‌پسند عنوان کرد: ما در برخی دیدارها پیروز شدیم که اشتباهات داوری در آن به چشم نیامد. همانطور که ممکن است یک بازیکن در دیداری خوب نباشد، شاید داور هم روز خوبی نداشته باشد.

فوتسال , تیم فوتسال مس سونگون , علیرضا صمیمی , تیم ملی فوتسال ایران ,

هر نتیجه‌ای جز قهرمانی آسیا، شکست محسوب می‌شود
صمیمی درباره شرایط تیم ملی فوتسال ایران با حضور جوانانی که وارد این تیم شده‌اند، به تسنیم گفت: ما باید قهرمان آسیا شویم و هر نتیجه‌ای جز این، شکست محسوب می‌شود. با این حال شکست یکی از تبعات جوانگرایی است و هنگامی که بازیکنان تغییر می‌کنند،  باید بپذیریم ممکن است در دیدارهایی ببازیم. کاش این شکست‌ها را در بازی‌های تدارکاتی بخوریم؛ نه اینکه جام جهانی یا جام ملت‌های آسیا محل آزمون و خطای ما باشد.

دروازه‌بانان تیم ملی اولین بازی‌های ملی خود را در جام جهانی تجربه کردند
وی با بیان اینکه باید دیدارهای دوستانه بیشتری برای تیم ملی تدارک دیده شود، تصریح کرد: سینا پرکاس و سعید مومنی در جام ملت‌های آسیا، اولین بازی‌های ملی خود را تجربه می‌کردند و دیدار با ژاپن در فینال جام ملت‌های آسیا هم عرصه دشوار بود. من طرفدار تیم ملی هستم و برای موفقیت این تیم دعا می‌کنم.

اولویت من این است که در مس سونگون بازی کنم
دروازه‌بان مس سونگون راجع به وضعیت خود برای فصل آینده لیگ برتر فوتسال بیان کرد: بازی در مس سونگون اولویت من است و اگر با مدیران باشگاه به توافق نرسم، به سایر پیشنهادها فکر می‌کنم.

انتهای پیام/