شهرخبر

سیاری: سرمربی راضی نیست، اما شاید در بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان شرکت نکنم/ موقع زلزله ترکیه در استانبول بودم

سیاری: سرمربی راضی نیست، اما شاید در بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان شرکت نکنم/ موقع زلزله ترکیه در استانبول بودم

ستاره تیم ملی بسکتبال با ویلچر از احتمال غیبتش در رقابت‌های قهرمانی جهان خبر داد.

محمدحسن سیاری، ملی‌پوش تیم بسکتبال با ویلچر که به منظور بازی در لیگ ترکیه در این کشور حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین شرایطش اظهار داشت: من در زمان وقوع زلزله در استانبول حضور داشتم و فقط چند پس لرزه را در اینجا حس کردیم. در واقع زلزله در بخش جنوبی ترکیه اتفاق افتاد و کمی با استانبول فاصله داشت.

وی درباره عدم حضور در لیست اخیر اردونشینان تیم ملی گفت: این اردو با حضور بازیکنانی که در ایران هستند، تشکیل می‌شود و من به دلیل حضور در ترکیه نمی‌توانم در آن شرکت کنم. ضمناً به خاطر چند مسئله شخصی فکر نمی‌کنم که بتوانم در مسابقات جهانی هم حضور داشته باشم. من چند سال است که قصد ازدواج دارم، اما این مسئله هر بار به دلیل حضور در لیگ ترکیه و همچنین مسابقات مختلف ملی میسر نمی‌شود.

 

سیاری در پاسخ به این سوال که آیا پیرامون این موضوع با سرمربی تیم ملی نیز صحبت کرده است یا خیر؟ عنوان کرد: این موضوع را به محمدرضا دستیار نیز گفته‌ام، اما او راضی به عدم حضور من نشده است. به هر حال امیدوارم بهترین تصمیم را در این باره بگیرم.

وی درخصوص همگروهی ایران با بریتانیا، آمریکا و عراق در مسابقات قهرمانی جهان گفت: بریتانیا و آمریکا جزو تیم‌های قدرتمند هستند که در دوره قبلی به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان شدند. واقعاً در گروه سختی هستیم، اما معتقدم که تیم ایران می‌تواند حتی در گروهش صدرنشین شود. بریتانیا با توجه به کلاس‌بندی جدیدی که انجام شده، چند بازیکن خود را از دست داده است و به نظر می‌رسد از شرایط قبلی خود فاصله دارد. ما هم امیدواری زیادی داریم، چون می‌توانیم روی نیروی جوانی‌مان حساب باز کنیم. درست است که به دلیل کرونا شرایط کمی در سال‌های قبل سخت شد، اما می‌توانیم با تمرینات منظم و در یک چرخه جدید باز هم به موفقیت‌های بهتری دست پیدا کنیم. تیم ایران بازیکنان بااستعدادی دارد و هماهنگ شدن آنها می‌تواند منجر به اتفاقات خوبی شود.

سیاری درباره بازگشت محمدرضا دستیار روی نیمکت سرمربیگری تیم ملی گفت: من و تعداد دیگری از بازیکنان در دوره جوانان شاگرد او بودیم و به همین دلیل هم درک خوبی میان ما وجود دارد. تیم ملی در دوره قبل با سرمربی دستیار به مقام چهارم رسید و این بار نیز می‌تواند با حضور این مربی نتایج خوبی بگیرد.

انتهای پیام/