شهرخبر

بازیکن نیجریه‌ای به تیم بسکتبال بانوان بهمن اضافه می‌شود

بازیکن نیجریه‌ای به تیم بسکتبال بانوان بهمن اضافه می‌شود

تیم بسکتبال بانوان گروه بهمن برای قدرتمندتر کردن تیمش با بازیکنی از نیجریه قرارداد بست.

فریناز طائرپور، سرمربی تیم بسکتبال بانوان گروه بهمن با اعلام این خبر به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: این بازیکن خارجی اهل نیجریه است که این هفته به ایران آمده و به تیم اضافه می شود. از این بازیکن در پست‌های سه و چهار استفاده خواهیم کرد.

وی درخصوص مرحله پلی آف لیگ برتر بسکتبال بانوان و نخستین پیروزی پرامتیاز برابر ستاد شرکت ملی گاز تهران اظهار داشت: بازی اول مرحله پلی‌آف شروع خوبی بود. ما روز سه شنبه بازی دوم تیم‌مان را برابر گاز تهران انجام می دهیم. در این بازی هم از همه بازیکنانم استفاده کردم، چون اصلا بازیکن نیمکت‌نشین و اصلی نداریم و همه خوب هستند.

تیم گروه بهمن تهران در تمام مسابقات خود در مرحله مقدماتی به پیروزی دست یافت و بدون شکست با کسب 36 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی مسابقات قرار داشت.

از طرفی دو تیم تیروژ حیات کردستان و شهرداری گرگان در دو هفته تا پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتبال بانوان از بازیکن خارجی استفاده کردند. کردستانی‌ها از دو بازیکن آمریکایی و گرگانی‌ها از بازیکن آمریکایی و یک بسکتبالیست از مونته نگرو استفاده می‌کنند. با آمدن بازیکن خارجی تیم گروه بهمن شمار تیم‌هایی که از بازیکن خارجی استفاده می‌کنند به سه تیم افزایش پیدا می‌کند.

مسابقات مرحله پلی‌آف به صورت دو از سه است؛ یعنی هر تیمی که دو بازی از سه مسابقه خود را ببرد به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کند که بازی دوم این مرحله روز سه‌شنبه انجام خواهد شد و در صورت نیاز به بازی سوم مسابقات در روز جمعه 28 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/