شهرخبر

جام قهرمانی لیگ برتر والیبال زنان به پیکان رسید

جام قهرمانی لیگ برتر والیبال زنان به پیکان رسید

تیم پیکان تهران با شکست سریک گنبد قهرمان لیگ برتر زنان سال ۱۴۰۱ شد تا به عنوان نماینده ایران در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا ۲۰۲۳ معرفی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار نهایی لیگ برتر والیبال زنان ایران از ساعت 14 امروز (جمعه 21 بهمن 1401) در سالن فدراسیون والیبال آغاز شد و تیم‌های سریک گنبد و پیکان تهران در شصت‌ودومین مسابقه این رقابت‌ها به مصاف یکدیگر رفتند.

تیم پیکان در این مسابقه با حساب 3 بر صفر سریک را شکست داد تا جام قهرمانی را برای دومین بار بالای سر ببرد.

در ابتدای این مسابقه فاطمه رشیدی سرمربی پیکان تهران از ترکیب مریم حبیبی، فاطمه امینی، سمانه سیاوشی، تهمینه درگذنی، پوران زارع، فاطمه صفری و نگار کیانی (لیبرو) استفاده کرد.

در دیگر سوی میدان آیتک سلامت، فاطمه منظوری، سودابه باقرپور، شبنم علیخانی، زهرا کریمی، مائده اسکندری، هاله متقیان (لیبرو) بازیکنانی بودند که نیلوفر حجتی سرمربی سریک گنبد به میدان آورد.

در ست نخست پیکان عملکرد بهتری نسبت به سریک داشت و با امتیاز 25 بر 18 به پیروزی رسید. در ست دوم هم رقابت دو تیم نزدیک پیش رفت و در نهایت شاگردان فاطمه رشیدی در تیم پیکان 25 بر 19 فاتح میدان شدند.  تیم پیکان در ست سوم هم با نمایشی کم اشتباه اقتدار خود را به رخ حریف کشید و به رغم تلاش بازیکنان سریک  30 بر 28 به پیروزی رسید تا در نهایت سه بر صفر فاتح این میدان شود و به دومین قهرمانی خود در لیگ برتر زنان دست یابد.

پیکان با کسب قهرمانی در لیگ برتر زنان سال 1401 به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا که از 5 تا 12 اردیبهشت سال آینده به میزبانی ویتنام برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

پیکان تهران سال 96 برای نخستین بار کاپ قهرمانی لیگ برتر زنان را بالای سر برد و امسال با هدایت فاطمه رشیدی مربی تیم ملی زنان ایران و حضور بازیکنان جوان برای دومین بار قهرمان شد.

تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و سایپا تهران مقام سوم مشترک لیگ برتر زنان سال 1401 را به دست آوردند.

رده‌بندی نهایی لیگ برتر زنان در سال 1401 به شرح زیر است:

1- پیکان تهران
2- سریک گنبد
3- ذوب‌آهن اصفهان و پیکان تهران
5- مس رفسنجان
6- طلوع‌مهر یزد
7- جهان‌بین چهار محال
8- صدیق گفتار وارنا رتبه هشتم

انتهای پیام/