علم‌الهدی: رهبری با عفو عمومی، فرزندان فریب‌خورده ملت را در آغوش گرفت

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: این جنایت بزرگ دشمن ماست که فرزند این خانواده را دزدید و از او برای فروپاشی خانواده استفاده کرد اما رهبر فرزانه انقلاب همان کسی بود که به‌درستی توطئه دشمن را نقش بر آب کرد و با فرمان عفو عمومی، این نوجوانان فریب‌خورده را در آغوش گرفت.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور مردم مشهد در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: فردا مصادف با 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلابی است که دین را بر همه معادلات عالم حاکم کرد و دنیای بی‌دین را از گرفتاری طاغوت و مظالم آن نجات داد. با این حال، حقیقت آن است که کام همه ما به مصائب زلزله در خوی تلخ است و علاوه بر هم‌وطنان زلزله‌زده‌مان در استان آذربایجان غربی، ملت‌های مسلمان ترکیه و سوریه هم اخیراً گرفتار با بحران زلزله شدند که قلب همه انسان‌ها را به درد آورد.

انقلاب اسلامی، نهضت احیای دین در زمانه بی‌دینی بود

وی افزود: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 44 سال می‌گذرد و این یعنی بدنه اصلی و فعال جامعه که امروزه زنان و مردان حدود 40 ساله هستند، در واقع کسانی هستند که انقلاب را ندیده‌اند و در این شرایط، شناخت انقلاب برای همه ضروری است تا بدانند که در این انقلاب بر مردم ما چه گذشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آنچه رسانه‌ها می‌گویند، فقط این است که ملت ما گرفتار یک نظام طاغوتی و اجنبی‌پرست بود که بعدها به خواست مردم، این نظام برهم خورد، یک قدرت رفت، یک قدرت آمد و یک نظام اسلامی در این کشور حاکم شد. آن‌هایی هم که در این نظام به دنیا آمدند، شاید فقط همین را ببینند اما حقیقت این است که اسقاط نظام ستم‌شاهی و برپایی نظام اسلامی فقط یک اثر از آثار انقلاب اسلامی بود.

آیت الله علم الهدی افزود: ما در دنیایی زندگی می‌کردیم که جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شد. در بلوک شرق، کمونیست‌ها و سوسیالیست‌ها، دین را افیون توده‌ها می‌دانستند و در بلوک غرب هم لیبرالیست‌ها معتقد بودند که باید دین از تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مردم براندازی شود تا توسعه صورت بگیرد. به‌عبارت‌دیگر، جهان در یک عرصه ضددین به سر می‌برد و در این شرایط بود که ملت ایران، دین را از دل کتاب و سنت بیرون آوردند و بر معادلات بین‌المللی حاکم کردند.

عنایت خاص امام زمان(عج) در جریان پیروزی انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه انقلابی که مردم بر این کشور مسلط کردند تا به سلطه بیگانگان و اجانب ضددین پایان دهد، انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: امام(ره) می‌فرمودند که «این رفراندوم یک رفراندوم اسلامی بود، نه یک رفراندوم سیاسی. مردم برای اسلام خون می‌دهند نه برای سیاست. برای سیاست اسلامی. ملت ما به‌واسطه اتکا به اسلام، این نهضت را پیش برد. پیروزی ما دنبال این بود که همه اسلامی بودید، همه توجه به دیانت داشتید». این حقیقت نهضت مردم ما بود. «الله‌اکبر» همان بانگ آزادی بود که از خاوران برخاست تا در برابر اسارت مدرنیته از باختران، قد علم کند و بشریت را از یوغ ماده‌پرستی و شهوات نجات دهد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه این انقلاب در همه عرصه‌ها دستاوردها دارد و پیشرفت می‌کند، تأکید کرد: این ظلم در حق انقلاب اسلامی است که آن را محدود به یک تغییر نظام ساده در درون یک کشور بدانیم. امروز 21 بهمن است؛ همان روزی که آمریکایی‌ها به فرماندهی هایزر تصمیم به قتل‌عام مردم گرفتند و در این مسیر، سردمداران رژیم پهلوی هم با آنان همراه شدند تا ولو به قیمت قتل‌عام یکی دو میلیون نفر، رژیم بتواند بر باقیمانده جمعیت کشور مسلط بماند. در این شرایط، اقامه حکومت نظامی، راهبردی بود که نظام طاغوت به کمک آمریکایی‌ها قصد اجرای آن را داشت اما به تدبیر امام(ره) و در برابر این توطئه، نه اینکه مردم در خانه‌ها باقی بمانند بلکه به خیابان‌ها ریختند و این عنایت خاص امام زمان(عج) بود که در دل و ذهن امام(ره) تصرف کرد و باعث شد تا فردای آن روز، با طلوع فجر انقلاب هم به پیروزی برسد.

راهپیمایی 22 بهمن، شکر نعمت انقلاب است

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: در این شرایط، نوجوان عزیز ما که متولد اواخر دهه هشتاد و نود است، به‌سادگی فریب رسانه‌های معاند را می‌خورد، کوکتل مولوتوف می‌سازد و به جان سایرین می‌افتد تا مگر این نظام برود و نظام دیگری بیاید تا شکم‌ها پُرتر باشد. این جنایت بزرگ دشمن ماست که فرزند این خانواده را می‌دزدد و از او برای فروپاشی خانواده استفاده می‌کند. با این حال، رهبر فرزانه انقلاب همان کسی بود که به‌درستی توطئه دشمن را نقش بر آب کرد و با فرمان عفو عمومی، همه آنان را در آغوش گرفت.

وی تأکید کرد: این نوجوانان دستگیرشده همان کسانی بودند که حداقل جرم آن‌ها، توهین به مقام معظم رهبری در جریان اغتشاشات اخیر بود اما عفو خردمندانه و حکیمانه رهبر عزیز ما، این نوجوانان را به دامن توحید و نهضت الله‌اکبر بازگرداند. شما برادران و خواهران عزیز هم شکرگزاری این نعمت بزرگ را با حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان خواهید داد زیرا مردم ما همان کسانی بودند که الله‌اکبر را بر معادلات سیاسی جهان حاکم کردند، تکبیر گفتند و نجات پیدا کردند و بر همین اساس، نهضت راهپیمایی 22 بهمن هم با حضور مرد و زن و کوچک و بزرگ ما، حماسه عظیمی برای احیای آن تاریخ‌سازی جاودان خواهد بود.