شهرخبر

سجادی: حجاب دختران ورزشکار ایران به الگوی مناسبی برای دیگر کشورها تبدیل شده است/ توجه به حوزه جوانان یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم است

سجادی: حجاب دختران ورزشکار ایران به الگوی مناسبی برای دیگر کشورها تبدیل شده است/ توجه به حوزه جوانان یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم است

وزیر ورزش و جوانان گفت: متاسفانه در سالهای گذشته از منابع مالی مختص به جوانان در ورزش استفاده شده است و همین موجب متضرر شدن جوانان شده است اما در دولت جدید در وزارت ورزش و جوانان باتوجه به تاکید دکتر رئیسی به نگاه ویژه به جوانان به شدت مراقب جایگاه و منابع مخصوص به حوزه جوانان هستیم.

به گزارش  خبرگزاری برنا،  سیدحمید سجادی در دیدار با امام جمعه استان یزد با اشاره به عدم رویایی ورزشکاران کشورمان با ورزشکاران رژیم اشغالگر صهیونیستی در رقابت‌های بین‌المللی اظهار داشت: متاسفانه در سه سال گذشته تیم ملی و فدراسیون جودو به دلیل عدم رویایی با رژیم صهیونیستی از سوی فدراسیون جهانی به مدت ۴ سال تحریم شد.

وی افزود: با توجه به پیش رو بودن المپیک پاریس، ورزشکاران باید برای کسب سهمیه در مسابقات انتخابی و بین المللی حضور یابند که متاسفانه رشته ورزشی جودو بدلیل تحریم امکان حضور در مسابقات و کسب سهمیه را ندارد، از این رو فدراسیون جهانی مسبب دور ماندن رشته ورزشی جودو کشورمان از یک دوره مسابقات المپیکی شد.

 سجادی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: متاسفانه در سال های گذشته از منابع مالی مختص به جوانان در ورزش استفاده شده است و همین موجب متضرر شدن جوانان شده است اما در دولت جدید در وزارت ورزش و جوانان باتوجه به تاکید دکتر رئیسی به نگاه ویژه به جوانان به شدت مراقب جایگاه و منابع مخصوص به حوزه جوانان هستیم.

وی افزود: همچنین تا به حال ۲ جلسه شورای عالی جوانان با حضور رئیس جمهور، برنامه‌های ویژه جهت ترویج ازدواج آسان و ارزان جوانان، چندین نمایشگاه، جشنواره در مشهد و قم جهت شرکت تشکل‌های پیشرو در امر ازدواج برگزار شده است و در هفته جوانان نیز برگزار کننده سومین جلسه شورای عالی جوانان و برنامه‌های ویژه مختص جوانان خواهیم بود.

وزبر ورزش و جوانان با بیان اینکه یکی از کارهای مهم وزارت ورزش و جوانان در راستای اشتغال آفرینی جوانان بوده است، یادآور شد: بنا شد با هماهنگی‌های انجام شده با نیروهای مسلح و قراردادهایی که با دستگاه مختلف انجام شده است، در دوران سربازی به سربازان آموزش‌ها و مهارت‌هایی آموزش داده شود که پس از گذرندان دوران سربازی در اشتغال‌یابی دچار مشکل نشوند. همچنین وزارت ورزش و جوانان در خصوص جوانی جمعیت نیز با همکاری ستاد عالی جمعیت و خانواده فعالیت داشته است.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه رویکرد جدیدمان افزودن مباحث مختص به اخلاق و حقوق در دوره های جدید تربیت مربی است گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال، بنا شد هر یک از مسابقات در لیگ با نام و یاد یک شهید و دعوت از خانواده شهدا آغاز شود.

 سید حمید سجادی با اشاره به علاقمندی ورزشکاران خانم به شرکت در مسابقات دوومیدانی، فوتبال و ... تصریح کرد: در این راستا جلساتی جهت تصویب لباس و حجاب مختص ورزشکاران خانم جمهوری اسلامی ایران برای حضور در میادین بین‌المللی برگزار شده است که همین امر موجب شد کشورهای معتقد از حجاب ورزشکاران ما الگوبرداری کنند.

 انتهای پیام