شهرخبر

رد شایعه دخالت نظامی ایران در مسائل قفقاز

رد شایعه دخالت نظامی ایران در مسائل قفقاز

ایسنا نوشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان اظهار داشت: مسائل بین کشورهای منطقه باید با مشارکت کشورهای منطقه حل و فصل شود، سایر کشورها نیز امکان کمک به حفظ صلح و ثبات در منطقه را دارند.

 ظهوری سفیر کشورمان در ارمنستان، امروز در حاشیه نشستی علمی در آکادمی ملی علوم ارمنستان، در پاسخ به پرسش خبرگزاری اسپوتنیک درباره دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه اتحادیه اروپا برای اعزام مأموریت ناظر به منطقه، بر ضرورت حل و فصل اختلافات کشورهای منطقه در قالب‌های منطقه‌ای تأکید کرد.

وی افزود: موضع ایران روشن است، مسائل بین کشورهای منطقه باید با مشارکت کشورهای منطقه حل و فصل شود، سایر کشورها نیز امکان کمک به حفظ صلح و ثبات در منطقه را دارند.

این دیپلمات کشورمان خاطرنشان کرد: تأکید ما این است که مسائل باید با مشارکت کشورهای منطقه و بر مبنای گفتگو و مذاکره حل شود.سفیر کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره حضور رژیم اسرائیل در تحولات منطقه افزود: حضور اسراییل در هر نقطه‌ای موجب بی‌ثباتی و ناامنی می‌شود، عدم هوشیاری کشورهای منطقه نسبت به این واقعیت، می‌تواند سبب برور خطر برای منطقه بشود. هر جا اسرائیل ظاهر شود، تحریکاتی صورت می‌گیرد. آنها 44 سال است که همه تلاششان را می‌کنند تا به ایران آسیب برسانند. در جریان اعتراضات اخیر در ایران، گروه‌های تروریستی زیادی در مرزهای ایران فعال شدند. ایران موفق شد از اقداماتی که این گروه‌ها می‌خواستند انجام دهند و به ایران آسیب برساند، جلوگیری کند. ایران توانایی این را دارد که به طرف‌هایی که امنیتش را تهدید کنند، سیلی بزند.

311311