شهرخبر

لیونل مسی سرانجام شماره محبوبش را برتن کرد/ چرا نیمار شماره ۱۰ را نپوشید؟

پاری‌سن‌ژرمن چهارشنبه شب در مرحله یک‌هشتم نهایی کوپ‌دوفرانس به مصاف مارسی رفت، اما چیزی که نظر اکثر هواداران را به خود جلب کرد، پیراهن شماره ۱۰ بود. به این دلیل که لیونل مسی که معمولاً شماره ۳۰ را برای تیم پاریسی می‌پوشد، شماره ۱۰ را به تن داشت.

این وضعیت باعث گیج شدن تماشاگران و کنجکاو شدنشان شد، اما توضیح ساده‌ای برای این کار وجود دارد.

وقتی لیونل مسی وارد پاریس شد، پیراهن شماره ۱۰ مورد علاقه او در دست نیمار بود و هنوز هم همینطور است. به همین دلیل او شماره ۳۰ را برای قهرمان فرانسه بر تن کرد. اما در دو نوبت در جام فرانسه پیراهن خود را عوض کرد. قوانین مسابقات مذکور بیان می‌کند که بازیکنانی که مسابقه را شروع می‌کنند باید شماره‌های یک تا ۱۱ را بپوشند، بنابراین شماره‌های معمول بازیکنان کنار گذاشته می‌شود.

به همین دلیل مسی شماره ۱۰ را مقابل نیس پوشید و این کار را دوباره در روز چهارشنبه در مارسی انجام داد. روز شنبه شماره پیراهن ستاره آرژانتینی به حالت عادی باز می‌گردد و مجددا شماره ۳۰ را خواهد پوشید.

مسی در سال‌های متمادی حضورش در بارسلونا با شماره ۱۰ مشهورتر بود، اما قبل از اینکه شماره ۱۰ را متعلق به خود کند، دو شماره پیراهن دیگر را نیز می‌پوشید. هنگامی که او اولین بازی خود را در سال ۲۰۰۵-۲۰۰۴ انجام داد، شماره ۳۰ را پوشیده بود. دو سال بعد شروع به پوشیدن شماره ۱۹ کرد، زیرا قوانین لالیگا سانتاندر حکم می‌کند که بازیکنان تیم اول باید اعداد بین یک تا ۲۵ را بپوشند.

با پوشیدن شماره ۱۰ توسط مسی، نیمار هم مجبور به تغییر شماره پیراهن خود شد و در بازی مقابل مارسی با خوشحالی شماره ۱۱ را برداشت تا دوست و هم‌تیمی‌اش شماره ۱۰ را بر تن کند.

خلاصه این بازی را ببینید: خلاصه‌ دیدار مارسی ۲ - پاری‌سن‌ژرمن ۱/ حذف پی‌اس‌جی با ستاره‌هایش