شهرخبر

هفت برادران جاده چالوس!+عکس

 

 

صخره های هفت برادران

دیگر دیدنی های جاده چالوس

هفت برادران جاده چالوس تنها جاذبه گردشگری این جاده زیبا نیست. جاده چالوس بیش از آنکه جاده صخره ها و دره ها باشد، جاده آبشارها است. از جمله مهمترین آبشارهای موجود در حاشیه این جاده می توان به آبشار هریجان، آبشار سپهسالار، آبشار هفت چشمه و آبشار آدران اشاره نمود. آبشار هریجان با بیست متر ارتفاع یکی از دیدنی های نزدیک به روستای سیاه بیشه است.

محدوده اطراف این آبشار با گل های وحشی و طبیعت سرسبز اقلیم البرز زینت یافته است و یکی از توریستی ترین مناطق جاده چالوس می باشد. آبشار سپهسالار نیز با حدود ده متر ارتفاع دیگر آبشار دیدنی حاشیه جاده چالوس است. این آبشار به واسطه قرارگیری در میان دو صخره محیطی بسیار خنک و خوش آب و هوا را در اطراف خود پدید آورده است. دو آبشار هفت چشمه و آدران نیز از جمله دیدنی های روستای معروف ارنگه هستند. هفت چشمه مرتفع ترین آبشار جاده چالوس است و ارتفاع آن به نود متر می رسد.

حتما نام باغ لاله های جاده چالوس نیز به گوشتان خورده است. این باغ که در اصل نام آن باغ لاله های گچسر می باشد در فاصله شصت و پنج کیلومتری از شمال شرق کرج و در درون روستای توریستی گچسر واقع شده است. این باغ زیبا طیف رنگارنگ و متنوعی از زیباترین لاله های ایرانی را با طراحی و نظمی هنرمندانه در کنار هم به مثابه فرشی از رنگ و نقش در برابر دیدگان گردشگران پهن نموده است.

دیگر جاذبه گردشگری روستای گچسر نیز غار معروف این روستا یعنی غار یخ مراد است. غاری با هفت حلقه چاه آب شیرین، سه یخچال زیرزمینی و سه تالار بزرگ. نکته ویژه غار یخ مراد قندیل های زیبا، شفاف و روشن این غار هستند. بعضی از این قندیل ها به جای اینکه از سقف آویزان باشند همچون ستون های استوانه ای و کریستالی از زمین سر بلند کرده اند.

هفت برادران جاده چالوس

دیزین

دیگر جاذبه گردشگری جاده چالوس که شاید مهمترین و پربازدیدترین آنها نیز باشد پیست اسکی دیزین است. این پیست همه ساله علاقه مندان به تفریحات زمستانی را فوج فوج به سمت خود جذب می کند. در این مجموعه تفریحی علاوه بر پیست اسکی تفریحات دیگری نظیر تله کابین و تله سیژ، پیست چمن، پیست اسب سواری، زمین تنیس، زمین والیبال و... نیز برای گردشگران مهیا شده است.