شهرخبر

چطور گوشی اندروید را به وب‌کم لپ‌تاپ تبدیل کنیم؟

چطور گوشی اندروید را به وب‌کم لپ‌تاپ تبدیل کنیم؟
تبدیل گوشی هوشمند به وب‌کم لزوماً یک قابلیت جدید برای اندروید نیست، اما اولین باری است که سیستم‌عامل اندروید به کاربران اجازه می‌دهد گوشی خود را بدون استفاده از برنامه شخص ثالث به وب‌کم تبدیل کنند.

به گزارش ثریا عملکرد وب‌کم لپ‌تاپ مناسب نیست و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از وب‌کم اکسترنال استفاده کنند، حتی برخی افراد از طریق یک برنامه ثالث از گوشی هوشمند خود به عنوان وب‌کم استفاده می‌کنند. آیفون‌ها نیز ممکن است به عنوان وب‌کم برای مک‌بوک‌ها استفاده شوند.

اخیراً شایعاتی منتشر شده که نشان می‌دهد گوگل در حال توسعه قابلیتی است که به کاربران این امکان را می‌دهد که از گوشی هوشمند خود به عنوان وب‌کم برای لپتاپ استفاده کنند. قابلیت یادشده به زودی در اندروید ارائه می‌‎شود و برای استفاده از آن نیازی به نرم‌افزار ثالث ندارید. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند از دستگاه اندرویدی خود که از حالت UVC استاندارد پشتیبانی می‌کند، به عنوان وب‌کم استفاده کنند.

تبدیل گوشی هوشمند به وب‌کم لزوماً یک قابلیت جدید برای اندروید نیست، اما اولین باری است که سیستم‌عامل اندروید به کاربران اجازه می‌دهد گوشی خود را بدون استفاده از برنامه شخص ثالث به وب‌کم تبدیل کنند. هنوز مشخص نشده است که آیا گوگل این قابلیت جدید را در یک به‌روزرسانی سیستم‌عامل در آینده عرضه خواهد کرد یا خیر؟

منبع: باشگاه خبرنگاران