شهرخبر

درخواست یک نماینده مجلس:

وزارت علوم با تاسی از عفو رهبری دانشجویان را به تحصیل بازگرداند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس با اشاره به عفو گسترده محکوم و متهمان توسط رهبر معظم انقلاب گفت:با این اقدام بخش عظیمی از سرمایه جنگ روانی برنامه ریزی شده دشمنان منهدم شد.

وزارت علوم با تاسی از عفو رهبری دانشجویان را به تحصیل بازگرداند
|
۱۴۰۱/۱۱/۱۹ ۲۰:۲۰:۱۱
اعتمادآنلاین |

صدیف بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عفو گسترده محکوم و متهمان توسط رهبر معظم انقلاب گفت: اولین جمله ای که پس از شنیدن خبر دستور عفو توسط مقام معظم رهبری به ذهنم رسید جمله خانم (کاندولیزا رایس) وزیر خارجه سابق آمریکا در مورد ایشان بود که گفته بود «رهبر ایران می‌تواند نقش هایی را که بهترین ذهن ها با صرف بیشترین بودجه ها در زمان بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند را با یک سخنرانی یک ساعته نقش بر آب کند»، برای این نعمت و برکت وجود چنین رهبری باید هر لحظه شاکر خداوند متعال بود.

به گزارش خانه ملت، مهمترین بخش های این گفت وگو را در ادامه می خوانید:

*در صحنه سیاست دیگر هیچ کس نیست که جنگ ترکیبی و شناختی که به ملت ایران تحمیل شده است را انکار کند و همه اندیشمندان تاکید دارند در چند ماه گذشته می‌توان گفت یکی از بزرگترین پروژه های سرنگونی توسط دشمنان برای ایران برنامه‌ریزی شده بود که به گمان خودشان برای تمام جوانب آن طرح داشتند. یکی از مواردی که بر روی آن سرمایه گذاری سنگین رسانه‌ای شده بود و از آن برای گرم نگه داشتن صحنه به زعم خودشان استفاده می‌کردند، پمپاژ اخبار در رابطه با افراد دستگیر شده در اغتشاشات بود.

*بعد از اعلام دستور عفو توسط رهبر معظم انقلاب شاهد یک سردرگمی و گیجی رسانه‌ای در بازوهای خبری و ابزارهای جنگ روانی دشمنان بودیم، برنامه‌ریزی به گونه‌ای بود که با اخبار دروغ در مورد احوال افراد دستگیر شده و حتی استفاده ابزاری از خانواده ایشان برای مدتها خوراک خبری برای جنگ روانی در اختیار داشته باشد که با اعلام این عفو عمومی که دارای گستردگی زیادی است در این حوزه خبری هرچه بافته بودند از بین رفت و امروز میتوان گفت با یک حرکت بخش عظیمی از سرمایه جنگ روانی برنامه ریزی شده دشمنان منهدم شد.

*افراد دستگیر شده در اغتشاشات را می‌توان به سه دسته تقسیم نمود دسته اول کسانی بودند که اعتراض داشتند و اتفاقاً باید صحبت های آنها را شنید و پاسخگو بود این افراد یا در همان روزهای نخست با مشخص شدن ماهیت تحرکات راه خودشان را از اغتشاشات جدا کردند و یا در صورت دستگیری در نخستین روزهای دستگیری آزاد شدند. دسته دوم کسانی بودند که فریب جنگ شناختی دشمن را خوردند و اسیر فضای مجازی شدند و از نیروی جوانی و عدم شناخت و آگاهی آنها در زمینه های مختلف سوء استفاده شد که اینها امروز همگی شامل این عفو شدند. دسته سوم هم افرادی هستند که آگاهانه با ارتباط با سرویس های جاسوسی بیگانه و به طور سازمان یافته به دنبال براندازی بودند و خراب کاری می کردند که این افراد شامل عفو نمی شوند و نباید هم بشوند.

*نظام جمهوری اسلامی ایران با این عفو صلابت و بخشندگی را در کنار هم نشان داد، امیدوارم تمام کسانی که این عفو شامل حالشان شده است از گذشته درس بگیرند و با افزایش آگاهی خود، مطالعه تاریخ و بررسی آنچه که اتفاق افتاده است دیگر در این مسیر ها قدم نگذارند و از طرفی نیز ما به عنوان نظام حاکم باید بسترهایی محیا کنیم که اگر مردم شریف ایران به مسئله ای اعتراض داشتند بتوانند به راحتی صدای خود را به گوش مسئولان امر برسانند تا بار دیگر زمینه سوء استفاده از اعتراضات درست و به حق مردم برای دشمنان فراهم نشود. 

*مسئولان محترم وزارت علوم و روسای دانشگاه ها از این حرکت مقام معظم رهبری و قوه قضاییه الگو گرفته و تمام دانشجویانی که در اغتشاشات اخیر برای آنها در کمیته انضباطی دانشگاه ها پرونده هایی تشکیل شده و یا احکامی صادر شده، ببخشند تا آنها بار دیگر به جریان تحصیل بازگرداند.