شهرخبر

سکوی بالاتر ملاک انتخاب تیم آسیایی نیست/ گرایی به مسابقات قهرمانی آسیا می‌رسد؟

سکوی بالاتر ملاک انتخاب تیم آسیایی نیست/ گرایی به مسابقات قهرمانی آسیا می‌رسد؟

محمدعلی گرایی باوجودی که در تورنمنت زاگرب موفق به کسب مدال طلای ۷۷ کیلوگرم شد، اما دچار آسیب‌دیدگی است و باید دید او انتخاب کادرفنی تیم ملی فرنگی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا خواهد بود؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با نظر کادرفنی تیم ملی با 18 نفر در تورنمنت زاگرب شرکت کرد. 10 نفر برتر مسابقات کشوری به همراه 8 نفر از کشتی‌گیران عنوان‌داری که از شرکت در این رقابت‌ها معاف شده بودند.

طبق چرخه تیم ملی کشتی فرنگی در سال 2023، تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا از بین این 18 نفر انتخاب خواهد شد.

 

از 18 عضو اعزامی تیم به کرواسی، 13 نفر روی سکو رفتند. چهار مدال طلا از سوی پویا دادمرز، مهدی محسن‌نژاد، محمدعلی گرایی و علیرضا مهمدی به دست آمد، عارف محمدی، رضا عباسی، سجاد ایمن‌طلب و ناصر علیزاده هم چهار نایب‌قهرمان این رقابت‌ها بودند و محمدمهدی جواهری، ایمان محمدی، امین کاویانی‌نژاد، پژمان پشتام و امیر قاسمی منجزی پنج فرنگی‌کاری بودند که به مقام سومی رسیدند. نکته مهم در انتخاب تیم آسیایی از بین این نفرات، این است که باتوجه به چرخه، قرار نیست باتوجه به اعزام دو کشتی‌گیر در هر وزن به این تورنمنت، آن نفری که در سکوی پایانی رتبه بهتری را به خود اختصاص داده است، ملی‌پوش آسیایی شود.

در کرواسی، باوجودی که تیم منتخب فرنگی ایران جز 97 کیلو که در آن نماینده‌ای نداشت، در 9 وزن دیگر دو نماینده داشت، اما هیچ‌کدام از فینال‌ها ایرانی نشد و کشتی‌گیران ایرانی در مراحل قبل فینال با هم رودررو شدند. ایمان و عارف محمدی این شانس را داشتند که در فینال 63 کیلو رودرروی هم قرار بگیرند، اما شکست 4-4 ایمان محمدی به طالح ممدوف در نیمه‌نهایی جلوی این اتفاق را گرفت. عارف هم در فینال مغلوب این کشتی‌گیر آذربایجانی شد.

بنابراین هر کسی براساس حریفانی که با آنها مبارزه کرده، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. هرچند در مورد طلایی‌ها غیر از محمدعلی گرایی، به نظر می‌رسد پویا دادمرز، مهدی محسن‌‌نژاد و علیرضا مهمدی نفرات منتخب سه وزن 55، 60 و 82 کیلوگرم باشند.

در مورد کاپیتان محمدعلی گرایی، این احتمال وجود دارد به دلیل آسیب‌دیدگی‌اش که به تایید کمیته پزشکی رسیده، از این کشتی‌گیر در مسابقات قهرمانی آسیا استفاده نشود و به جای او امین کاویانی‌نژاد که عملکرد خوبی هم در زاگرب داشت، به قهرمانی آسیا برود.

همچنین باتوجه به اینکه در 63 کیلوگرم دو برادر مغلوب یک حریف شدند، باید دید ارزیابی فنی کادرفنی تیم ملی در خصوص این وزن با توجه به حریفانی که عارف و ایمان محمدی مقابل‌شان کشتی گرفتند، صورت خواهد گرفت.

در 97 کیلوگرم که ایران نماینده‌ای در تورنمنت زاگرب نداشت، مهدی بالی عضو تیم آسیایی است و در 130 کیلوگرم هم باتوجه به اینکه هیچ‌کدام از دو نماینده اعزامی ایران به کرواسی، نتوانستند توقعات را برآورده کنند، باید دید کادرفنی تیم ملی چه تصمیمی خواهد گرفت.

مسابقات قهرمانی آسیا فروردین ماه در هندوستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/