شهرخبر

اتفاق عجیب در ترکیه؛ حضور ملی‌پوش دیگر روی سکوی قهرمانی به جای حق‌شناس/ ملی‌پوشان پاراتکواندو با سلطانی اختلاف دارند؟+ تصاویر

اتفاق عجیب در ترکیه؛ حضور ملی‌پوش دیگر روی سکوی قهرمانی به جای حق‌شناس/ ملی‌پوشان پاراتکواندو با سلطانی اختلاف دارند؟+ تصاویر

رقابت‌های پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی و آزاد ترکیه در حالی به پایان رسید که شنیده می‌شود ملی‌پوشان کشورمان با سرمربی تیم ملی دچار اختلاف شدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی پاراتکواندو کشورمان که برای حضور در دو رویداد جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو و مسابقات آزاد  با 5 تکواندوکار در بخش مردان به ترکیه سفر کرده است، شب گذشته با کسب یک مدال برنز توسط امیرمحمد حق‌شناس در مسابقات آزاد به کار خود پایان داد و چهار ملی‌پوش کشورمان نیز طبق اعلام فدراسیون تکواندو به دلیل مصدومیت در این رویداد به روی شیاپ‌چانگ نرفتند.

این در حالی است که شنیده می‌شود عدم حضور حامد حق‌شناس و علیرضا بخت در مسابقات آزاد ترکیه بی‌ارتباط به اتفاقات مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی نبوده است. مسابقاتی که 16 بهمن ماه برگزار شد و  با کسب مدال طلای علیرضا بخت و مدال نقره حامد حق‌شناس و سعید صادقیانپور و برنز امیرمحمد حق شناس به پایان رسید، اما حواشی را برای تیم ملی پاراتکواندو کشورمان به دنبال داشت. 

 

در رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی، حامد حق شناس در وزن 80+ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست و برتری مقابل حریفانی از قزاقستان و مجارستان به دیدار نهایی راه یافت، اما با شکست 3 بر یک مقابل حریفی از ترکیه به مدال نقره رسید. شنیده می‌شود در این دیدار و به دنبال اتفاقاتی، ملی‌پوش پاراتکواندو کشورمان از مرتضی سلطانی سرمربی تیم ملی درخواست کشیدن کارت می‌کند، اما سرمربی تیم ملی به دلایلی که گفته می‌شود بی ارتباط به عدم تسلط به زبانی انگلیسی نبوده است، از انجام این کار خودداری می‌کند.

اتفاقی که ناراحتی و جر و بحث ملی‌پوش پاراتکواندو کشورمان با سرمربی تیم ملی را در پایان مسابقه به دنبال داشته و حتی کار به جایی کشیده می‌شود که حق‌شناس از حضور روی سکوی قهرمانی سرباز می‌زند و علیرضا بخت دیگر ملی‌پوش کشورمان برای کسب مدال نقره او به روی سکو می‌رود. حتی در عکسی که از مدال‌آوران کشورمان در پایان جام ریاست فدراسیون جهانی منتشر شد هم حامد حق شناس حضور نداشت و مدال او بر گردن امیرحسین علیزاده عرب دیگر ملی‌پوش کشورمان انداخته شده بود که در هیچ کدام از دو رویداد به میدان نرفت.

پاراتکواندو , تکواندو ایران , تکواندو ,
سکوی قهرمانی وزن 80+ کیلوگرم و حضور علیرضا بخت به جای حامد حق شناس

پاراتکواندو , تکواندو ایران , تکواندو ,
عکس مدال‌آوران مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی و حضور امیرحسین علیزاده با مدال حامد حق‌شناس(نفر آخر از سمت راست)

از طرفی علیرضا بخت دیگر ملی‌پوشان کشورمان نیز در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی پس از استراحت در دور نخست، با شکست حریفانی از قزاقستان، انگلیس و مکزیک به مدال طلای وزن 80- کیلوگرم دست یافت، اما با این وجود پس از پایان یکی از مسابقات او، سرمربی تیم ملی پاراتکواندو از الفاظی استفاده می‌کند که صدای او از لایو فدراسیون تکواندو پخش می‌شود.

شنیده می‌شود این اتفاقات باعث ناراحتی حق شناس و علیرضا بخت شده است و این دو ملی‌پوش کشورمان در نهایت تصمیم به عدم حضور در مسابقات آزاد ترکیه می‌گیرند. همچنین گفته شده اختلافات ملی‌پوشان پاراتکواندو با سرمربی تیم ملی باعث شده آنها تصمیم بگیرند در بازگشت به تهران به دیدار هادی ساعی بروند و در این خصوص با رئیس فدراسیون تکواندو صحبت کنند.

در صورت واقعیت داشتن این حواشی و همچنین اتفاقاتی که بعد از انتخاب سلطانی به عنوان جایگزین پیام خانلرخانی اتفاق افتاد و منجر به کناره‌گیری مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی از تیم ملی شد، باید دید تصمیم فدراسیون در خصوص تیم ملی پاراتکواندو چگونه خواهد بود.

 برای اطلاع از اتفاقات رخ داده خبرگزاری تسنیم با علی تاجیک تماس گرفت که مدیر سازمان تیم‌های ملی با توجه به عدم بازگشت ملی‌پوشان از ترکیه از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد، اما خبرگزاری تسنیم آمادگی انعکاس توضیحات مسئولان فدراسیون و کادرفنی تیم ملی پاراتکواندو را دارد و این حق برای آنها محفوظ است.

 

انتهای پیام/