شهرخبر

زلزله سوریه| آمار جدید قربانیان زلزله / فرود سومین هواپیمای کمک‌های ایران در فرودگاه حلب

خبرگزاری تسنیم؛ چشمه ی جوشان آگاهی بخشی

منابع خبری منطقه آمار قربانیان زلزله در سوریه را بیش از ۴ هزار نفر گزارش دادند. در همین ارتباط، سومین هواپیمای حامل کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم زلزله زده سوریه، نیمه شب سه شنبه در فرودگاه حلب به زمین نشست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه المیادین گزارش داد که آمار تلفات زمین لرزه مهیب سوریه به بیش از چهار هزار کشته رسیده است.
این در حالی است که اداره دفاع شهری سوریه آمار کشته ها را 1280 نفر اعلام کرده است.

وقوع زلزله در سوریه

مرکز لرزه نگاری اروپا -مدیترانه از وقوع زلزله در غرب سوریه خبر داد. بر اساس گزارش های محلی، اهالی استان های حلب، حماه، لاذقیه و حمص این زمین لرزه را حس کرده اند.

فرود سومین هواپیمای کمک‌های ایران در فرودگاه حلب

سومین هواپیمای حامل کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم زلزله زده سوریه، نیمه شب سه شنبه در فرودگاه حلب به زمین نشست.

تاکید سازمان ملل بر ضرورت کمک فوری به مردم زلزله زده سوریه

سازمان ملل بر بر پایبندی این سازمان به حمایت از مردم سوریه در پی زمین لرزه اخیر تاکید کرد.

این سازمان افزود: همه زلزله زدگان و آسیب دیدگان به کمک فوری نیاز دارند، زلزله باعث شده خیلی از مردم بدون غذا و سرپناه باشند و به کمک پزشکی و روانی نیاز داشته باشند.

سازمان ملل تاکید کرد: بحران مستمر سوریه از 12 سال پیش، کشور را ویران کرده و سبب شده تا میلیون‌ها نفر به کمک انسانی نیاز داشته باشند.

عبور کاروان الحشد الشعبی عراق به سوریه برای کمک به زلزله زدگان

کاروانی از تجهیزات و نیروهای امدادی سازمان الحشد الشعبی عراق به منظور کمک به زلزله زدگان سوریه از گذرگاه مرزی القائم وارد این کشور شد.

 

این خبر بروز رسانی می‌شود