شهرخبر

پیام عفو گسترده این است که ما سر ستیز با مخالفان نداریم

پیام عفو گسترده این است که ما سر ستیز با مخالفان نداریم

رئیس دیوان عالی کشور گفت: پیام عفو گسترده این است که ما سر ستیز با مخالفان نداریم و بنا نداریم خفقان ایجاد کنیم اما امنیت و جان و مال مردم، خط قرمز ماست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام مرتضوی‌مقدم؛ رئیس دیوان عالی کشور در نشستی که در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: وقتی انسان از ظلمت به نور می‌آید سختی‌هایی در این مسیر خواهد داشت چراکه می‌خواهد از یک برهه طاغوتی خفقان خارج و به یک نور برسد که در این مسیر سختی‌های است که نیاز به صبر دارد.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: علاوه بر ظلم و شکنجه فراوانی که در زمان طاغوت بود کشورمان وابستگی تمام عیار داشت، علاوه بر جنایت‌های رژیم طاغوت که 100 درصد وابسته بود کشور پس از انقلاب به نظامی 100 درصد مستقل تبدیل شده است با وجود مشکلاتی که وجود دارد در چنین حالتی دشمنی‌ها زیاد با کشورمان به وجود آمد.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی، نظامی مستقل است که نسبت به ظلم و جهل و تجاوز در جهان اعتراض دارد و روشنگری می‌کند و فکر دنیا را روشن کرده و خواسته تا خود ملت‌ها قضاوت کنند.

رئیس دیوان عالی کشور ادامه داد: رسانه‌های، حکومت‌های غربی اجازه نمی‌دهند واقعیات به گوش مردم برسد و ملت ایران در این 44 سال توانسته با همه سختی‌ها انقلاب را با وجود تمام هجمه‌ها حفظ کند.

مرتضوی‌مقدم افزود: تمام دنیا یک طرف هستند و دست به دست هم دادند تا جمهوری اسلامی نباشد و نابود شود. برنامه‌های دشمن برای براندازی جمهوری اسلامی ایران بر اساس معیارهایی که جواب داده، درست است و نقشه‌های آنان دقیق مطابق معیارهایی است که در دنیا جواب می‌دهد اما در ایران نداده است چراکه اینجا دست خدا در کار است و ملت ایران بصیر است و اجازه نمی‌دهد این نقشه‌ها عملیاتی شود. خداوند متعال پشتیبان این ملت بصیر است.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: یکی از مواردی که انقلاب برای آن انجام شده است اجرای عدالت در سطح دنیاست چرا که نمی‌خواهیم عدالت محصور در کشور باشد اگر بتوانیم همین را دقیق اجرا کنیم موفق هستیم.

وی افزود: کارگزاران ما در قوای سه‌گانه سه دسته‌اند، یک دسته هستند که حس عدالت‌خواهی دارند که بسیار کم هستند. یک دسته دیگر عدالت‌خواه هستند تا وقتی که منافع خودشان به خطر نیفتد، عده این افراد هم کم نیست اما یک دسته هستند که در عدالت‌خواهی و اجرای عدالت میلی هستند و اگر میلشان کشید اجرا می‌کنند و اگر کسی سفارش کرد به آن سفارش عمل می‌کنند و این خطرناک هست و بد است.

رئیس دیوان عالی کشور تاکید کرد: ما مدیران اگر بخواهیم خدمتی به نظام کنیم باید حس عدالت‌خواهی داشته باشیم و منافع خود را در نظر نگیریم و اگر این حس را داشته باشیم موفقیم. هیچ چیزی بهتر از اجرای عدالت این نظام را حفظ نمی‌کند. این مردم 44 سال در مقابل دشمن ایستادند و لایق هرگونه فداکاری و خدمت هستند.

وی ضمن تشکر از رهبری برای عفو تعداد زیادی از فریب‌خوردگان گفت: پیام این اقدام ارزشمند این است که ما سر ستیز با مخالفان نداریم و بنا نداریم خفقان ایجاد کنیم اما امنیت و جان و مال مردم، خط قرمز در هر کشوری  است. امیدوارم برای مشمول شدگان عفو تنبه و تذکری باشد تا در این مسیر حرکت نکنند.

انتهای پیام/