شهرخبر

پرسپولیس در آبادان باعث خوشحالی مدعیان قهرمانی می شود؟

صدآنلاین | محسن بنگر مدافع اسبق پرسپولیس گفت: محال است پرسپولیس با امیدهایش بازی کند، ببازد و باعث خوشحالی حریفان شود. این موضوع را یحیی گل محمدی بهتر از من و شما می‌داند.

پرسپولیس پس از تساوی برابر آلومینیوم اراک، صدر جدول لیگ برتر را به سپاهان اصفهان واگذار کرد. در حال حاضر سپاهان و پرسپولیس هر دو با ۳۶ امتیاز به ترتیب به خاطر تفاضل گل در رده‌های اول و دوم جدول لیگ برتر قرار گرفته اند.

محسن بنگر سابقه بازی در هر دو تیم را دارد و در رابطه با رقابت این دو تیم می‌گوید: به اعتقاد من پرسپولیس و سپاهان، بهترین تیم‌های حال حاضر ایران هستند. سپاهان اصفهان سال‌هاست به یک باشگاه حرفه ای تبدیل شده و در همه زمینه‌ها حرفه ای عمل کرده است. این تیم امسال سرمربی شناخته شده ای استخدام کرده و بازیکنان خوب و مناسبی هم جذب کرده و فکر می‌کنم رقابت اصلی برای قهرمانی بین این تیم و پرسپولیس باشد.

کاپیتان سابق پرسپولیس ادامه می‌دهد؛ «پرسپولیس در دو هفته گذشته دو پنالتی را روی اشتباه داوری از دست داد و همین موضوع فشار زیادی روی دوش یحیی گل محمدی گذاشته است. یحیی گل محمدی اصولا مربی و آدم آرام و خونسردی است. خیلی کم پیش می‌آید او عصبانی شود اما به نظر می‌رسد در این هفته‌ها داوران روی اعصابش رفته باشند. وقتی پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک ۱۰ نفره شد باز دست از تلاش بر نداشت و دنبال گلزنی بود. تیم آلومینیوم هم انصافا با مهدی رحمتی با انگیزه بازی کرد اما داور مسابقه به راحتی خطای پنالتی روی مهدی ترابی را نادیده گرفت.»

بنگر خاطرنشان می‌کند؛ «پرسپولیس فصل گذشته قهرمانی را به استقلال واگذار کرد تا زودتر دست به کار شود. این تیم از ابتدای سال تغییراتی داشت و چند بازیکن جدا شده بودند اما خریدهای خوبی انجام داد تا همه را به قهرمانی امیدوار کند. در نیم فصل اول بهترین نفرات به تیم اضافه شدند و در نهایت هم پرسپولیس با درایت کادر فنی و تلاش بازیکنان، صدرنشین شد. قهرمانی نیم فصل همه را به قهرمانی پایان فصل این تیم امیدوار کرد اما پس از یک برد شیرین مقابل ذوب آهن نوار موفقیت‌های پرسپولیس در اهواز پاره شد.»

گل محمدی فشار سنگینی را تحمل می کند/ پرسپولیس در آبادان با امیدهایش باعث خوشحالی مدعیان قهرمانی نمی شود!/ هواداران دوست ندارند شاهد شکست تیم باشند

او ادامه می‌دهد؛ «من دقیق نمی‌دانم در اهواز چه اتفاقی افتاد اما به هر حال پرسپولیس باخت و در آن باخت هم ماند! به نظر من بیش از حد به بازی با فولاد خوزستان پرداخته شد و تا حدودی تمرکز پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک از بین رفت. هر چند باز تکرار می‌کنم اشتباهات داوری هم در این موضوع تأثیرگذار بود اما باز معتقدم این پرسپولیس لایق ترین تیم برای قهرمانی است. پرسپولیس باید به خودش آمده و دو بازی گذشته را به فراموشی بسپارد. نقش آقا یحیی و بزرگ ترهای تیم در این میان بسیار مهم است. دو بازی گذشته هر چه بود تمام شد و به تاریخ پیوست و الان باید پرسپولیس با تمرکز کامل به مصاف صنعت نفت آبادان برود.»

بنگر در خصوص صحبت‌های یحیی گل محمدی مبنی بر بازی با بازیکنان امید پرسپولیس برابر صنعت نفت آبادان نیز تصریح می‌کند؛ «مطمئن هستم پرسپولیس در آبادان با امیدهایش بازی نمی‌کند. سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از بازی با آلومینیوم اراک از بابت اشتباه داوری به شدت عصبانی بوده و این حرف را زده است اما در واقعیت این امکان وجود ندارد. پرسپولیس در کورس قهرمانی است و می‌داند سپاهان ممکن است در اهواز برابر تیم جواد نکونام امتیاز از دست بدهد بنابراین محال است با امیدهایش بازی کند، ببازد و باعث خوشحالی حریفان شود. این موضوع را یحیی گل محمدی بهتر از من و شما می‌داند و من پیش بینی می‌کنم با تمام قدرت بازی کند.»

محسن بنگر همچنین خاطرنشان می‌کند؛ «این نکته را توجه داشته باشید که اگر پرسپولیس بخواهد با امیدهایش بازی کند ممکن است ۵ یا ۶ گل یا بیشتر بخورد. آن گاه چه می‌شود؟ اشتباهات داوری کم می‌شود؟ اتفاقا پرسپولیس متضرر خواهد شد. من به آقا یحیی حق می‌دهم ناراحت و عصبانی باشد و بگوید داوران امتیازات پرسپولیس را گرفته اند اما بازی با امیدها امکان پذیر نیست. پرسپولیس تیم توقع است و هواداران هر هفته انتظار برد و پیروزی دارند. طرفداران پرسپولیس اصلا دوست ندارند با شکست سنگین در آبادان مواجه شوند و این مسئله را خود یحیی گل محمدی بهتر از همه می‌داند.»