شهرخبر

یونیسف: افغانستان با بدترین بحران بشری دست‌وپنجه نرم می‌کند جامعه جهانی نباید آن را فراموش کند

یونیسف: افغانستان با بدترین بحران بشری دست‌وپنجه نرم می‌کند جامعه جهانی نباید آن را فراموش کند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل عنوان کرد مردم افغانستان با بدترین بحران بشری دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، جامعه جهانی نباید آنها را فراموش کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد اکنون مردم افغانستان با بدترین بحران بشری دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، جامعه جهانی نباید آنها را فراموش کند.

«عمر عابد»، معاون صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل با ابراز تأسف از وضعیت کنونی کودکان در افغانستان تصریح کرد: دو سوم جمعیت افغانستان با گرسنگی شدید رو به‌رو هستند و 6 میلیون نفر دیگر در این کشور در معرض قحطی قرار دارند.

وی افزود: اکنون 28 میلیون نفر در افغانستان نیازمند حمایت و کمک‌های جامعه جهانی هستند، متأسفانه اوضاع روز به‌ روز نیز بدتر می‌شود، بنابراین نیاز است تا برای پیشگیری از بحران بشری کمک‌های فوری به مردم افغانستان صورت گیرد.

به گفته برخی کارشناسان مسدود ماندن بیش از 7 میلیارد دلار پشتوانه پول افغانستان توسط آمریکا و تحریم‌های کشنده توسط دیگر کشورهای غربی به بهانه‌های واهی، بسیاری از شهروندان این کشور را با فقر شدید مواجه کرده است چنانچه پیش از این در گزارش اداره هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) عنوان شد نزدیک به 25 میلیون نفر در افغانستان هم‌زمان با آغاز سال 2023 میلادی با فقر گلاویزند.

انتهای پیام/.