شهرخبر

خدمات سرکنسولگری ایران در حلب به زلزله زدگان+ فیلم

خدمات سرکنسولگری ایران در حلب به زلزله زدگان سوریه + فیلم

در پی زلزله اخیر در سوریه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حلب اقدام به کمک رسانی و ارائه خدمات به زلزله زدگان در این شهر سوریه کرد.

به گزارش مشرق، پس از زلزله اخیر در سوریه و ترکیه، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان سوریه و ترکیه از آمادگی نهادهای امدادرسانی، درمانی و بهداشتی ایران برای کمک به آنها خبر داد.

وزارت بهداشت سوریه در همین خصوص اعلام کرد که شمار کشته‌شدگان زلزله در مناطق تحت کنترل دمشق به ۷۶۹ نفر افزایش یافته است. براساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،‌ وزارت بهداشت این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شمار قربانیان زلزله به ۱۴۴۸ زخمی و ۷۶۹ کشته در استان‌های حلب، لاذقیه، حماه، ادلب، طرطوس افزایش یافته است. البته این آمار نهایی نیست.»

از سوی دیگر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز با همتایان سوریه‌ای و ترکیه‌ای در این خصوص گفت‌وگو و آمادگی ایران برای کمک رسانی را اعلام کرد. وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که تیم پزشکی و امدادی هلال احمر ایران برای کمک به نجات آسیب دیدگان دوشنبه شب وارد ترکیه می‌شود.

از سوی دیگر هواپیمای حامل ۴۵ تُن کمک‌های دارویی، غذایی و بهداشتی بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران برای زلزله‌زدگان سوریه، شب گذشته در فرودگاه بین‌المللی دمشق به‌ زمین نشست.

نیروهای امدادی ایران در عملیات امدادرسانی در حلب حضور دارند و کنسول ایران در حلب نیز مدیریت نیروهای ایرانی در عملیات امدادی را بر عهده دارد.

منبع: فارس