شهرخبر

رئیس پلیس راهور کشور گفت: ترددها نسبت به سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته و آنچه نگران‌کننده است، بحث جان‌باختگان است.

سیدکمال هادیانفر

به گزارش همشهری آنلاین، سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در در رزمایش پلیس بزرگراه با بیان اینکه امسال سالی پرتلاش برای ما بود، گفت: در ۲۹۷ هزار کیلومتر از راه‌های کشور به صورت شبانه‌روز خدمت‌رسانی‌ انجام شد.

هادیانفر گفت: ۶۲ میلیون خدمت را به مردم ارائه داده‌ایم که ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته در حوزه‌های مختلف افزایش داشته است و بیش از ۸۰ درصد رضایتمندی مردم در حوزه خدمات راهور بوده است.

وی با بیان اینکه ۵۶۳ میلیارد پیمایش داشته‌ایم، گفت: نسبت به سال قبل ترددها ۲۸ درصد افزایش داشته است و آنچه نگران‌کننده است بحث جان‌باختگان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور ادامه داد: ۳۲ دستگاه در حوزه پیشگیری از تصادفات نقش‌آفرین هستند و شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور بزرگ‌ترین نقش را دارد.

هادیانفر با بیان اینکه ۴ وظیفه اصلی در مبحث تصادفات ابلاغ شده است، گفت: تسهیل ترددها، کاهش سوانح و حوادث، خدماتی که در حوزه ترافیکی ارائه می‌شود و مدیریت ترافیک از جمله این برنامه‌هاست.

وی تصریح کرد: هر آنچه را در توان داشتیم به کار گرفتیم تا گره‌گشای مردم باشیم و هفتمین رزمایش آمادگی پلیس امروز برگزار می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: در ۱۳ کلانشهر پلیس بزرگراه آغاز به کار می‌کند و این گشت‌ها با پدیده‌های ناهنجار ترافیکی و حرکات پرخطر رانندگان برخورد می‌کنند.

هادیانفر درباره جریمه‌ها گفت: ۹۴ درصد اعلام جریمه با دست‌افزارهای هوشمند انجام می‌شود و در لحظه پیامک به فرد متخلف ارسال می‌شود. ربات‌های هوشمند با بیش از ۹۹ درصد صحت اعمال قانون و جریمه را انجام می‌دهند.

وی گفت: کروکی الکترونیک تا پایان سال اجرایی می‌شود.