شهرخبر

کارگردان آواتار ۲ رکورد فیلم خودش را شکست

کارگردان آواتار 2 رکورد فیلم خودش را شکست

آواتار ۲ حالا با گذر از فروش فیلم تایتانیک سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما نام گرفته است. با این حساب جمیز کامرون با فروش آواتار ۲ توانست رکورد تایتانیک فیلم دیگر خود را بزند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم «آواتار: راه آب» در فروش خارج از آمریکا 1 میلیارد و 538 میلیون دلار و در فروش جهانی 2 میلیارد و 174 میلیون دلار  فروش کرد و در جایگاه بالاتر از «تایتانیک» به عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما قرار گرفت. با این حساب تنها دو فیلم «آواتار» و «انتقام‌جویان: آخر بازی» در مقابل این فیلم قرار دارد.

پرفروش‌ترین بازارهای بین‌المللی «آوتار 2» تا امروز چین با 240.6 میلیون دلار، فرانسه با 141.5 میلیون دلار، آلمان با 130.7 میلیون دلار، کره با 105.5 میلیون دلار و بریتانیا با 88.2 میلیون دلار بوده‌اند.

البته این فیلم در اکران داخلی آمریکا، «آواتار: راه آب» دهمین فیلم است که بعد از «جهان ژوراسیک» (در رتبه نهم با 653 میلیون دلار)، «تایتانیک» (در رتبه هشتم با 659 میلیون دلار) و «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (در رتبه هفتم با 678 میلیون دلار) است.

این فیلم در هفته قبل با فروش نزدیک به 11 میلیون دلاری، جایگاه نخست جدول فروش سینماهای آمریکا خداحافظی کرد و جای خود را به فیلم «در کابین را بزن» با 14 میلیون و 200 هزار دلار داد. آواتار 2 در جایگاه دوم نیز قرار نگرفت و به عنوان سومین فیلم باکس آفیس عنوان شد.

دومین فیلم پرفروش هفته قبل سینماهای آمریکا، «80 برای برادی» است که 12 میلیون و 500 هزار دلار فروخت.

فیلم «پاتان» با بازی «شاهرخ خان» نیز کماکان به رکوردشکنی ادامه می‌دهد و به پرفروش‌ترین فیلم بالیوودی تاریخ در سراسر دنیا به جز چین تبدیل شده است. این فیلم تا شنبه این هفته به اولین فیلم هندی بدل شد که در هند به فروش 49 میلیون دلاری می‌رسید. «پاتان» در ایالات متحده تا روز شنبه به 13 میلیون و 400 هزار دلار رسیده و اولین فیلم هندی 3 میلیون پوندی در بریتانیا نام گرفته است.

انتهای پیام/