شهرخبر
معاون وزیر صمت خبر داد؛

بازگشت ۲ هزار و ۳۷۰ واحد تعطیل به چرخه تولید

معاون وزیر صمت گفت: هزار و ۱۹۱ واحد راکد تاکنون راه‌اندازی شده و ۲ هزار و ۳۷۰ واحد تعطیل نیز به چرخه تولید بازگشته است.

علی رسولیان معاون وزیر صمت در نشست خبری بیان کرد: در شهرک‌های صنعتی بیش از یک میلیون و ۱۲ هزار نفر مشغول به کارند و ۱۱ هزار شغل نیز ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ۲۷۳ سرمایه گذار خارجی در شهرک‌های صنعتی وجود دارد گفت: ۲۱ شرکت مدیریت صادرات برای کمک به بنگاه‌ها متوسط و کوچک ایجاد شده است و همچنین ۸۳ کنسرسیوم صادراتی که ۲۴ میلیون صادرات داشته نیز ایجاد شده است.

معاون وزیر صمت با اشاره به این امر که ۵۴ پروژه در حال اجرا است، تاکید کرد: ما برای توسعه شهرک‌های صنعتی ۸۴ هزار دوره آموزشی برگزار کردیم و بیش از یک میلیون نفر در حوزه کارآفرینی شهرک‌های صنعتی مشغول هستند.

رسولیان ادامه داد: ما به دنبال تبادل تجربیات موفق از روش برگزاری تور‌های صنعتی هستیم که ۲ هزار و ۳۹۵ تور صنعتی نیز برگزار کردیم و ۶۴ پایان نامه ارشد و دکتری نیز مورد حمایت ما قرار گرفته است.شناسایی هزار و ۶۵۰ واحد دانش بنیان در کشور


مدیر عامل سازمان صنایع کوچک تاکید کرد: هزار و ۶۵۰ واحد دانش بنیان در کشور شناسایی شده و نیز ۷۵۹ واحد نیز با کمک سازمان ما به واحد دانش بنیان تبدیل شده است، البته به تازگی ۲۲۹ واحد جدید دانش بنیان نیز شناسایی شده است.


وی افزود: سازمان صنایع کوچک ۷۹ واحد زمین را به دانش بنیان‌ها اختصاص داده است، همچنین ۲۳۵ رویداد استارتاپی برگزار شده و ۳۸ رویداد نیز امسال برگزار خواهد شد و ۱۴۰۰ مشاور در شهرک‌های صنعتی نیز در حال فعالیت هستند.

معاون وزیر صمت افزود: در کشور حدود ۸۵۱ شهرک صنعتی فعال وجود دارد همچنین طبق آخرین آمار تا پایان ۹ ماهه امسال ۵ هزار و ۳۷۳ واحد تولیدی در این شهرک‌ها وجود دارد.