شهرخبر

نرخ پوشش تحصیلی دانش‌آموزان از ۵۶ درصد به ۹۸.۵ رسیده است

نرخ پوشش تحصیلی دانش‌آموزان از 56 درصد به 98.5 رسیده است

ستاری‌فرد از افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش‌آموزان خبرداد و گفت: این آمار در سال‌های پیش از انقلاب ۵۶ درصد بوده و امروز به ۹۸.۵ درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش یکی از مهمانانِ رویداد رسانه‌ای «چه سفرها کرده‌ایم» بود.‌ این رویداد در ایام دهه فجر به تبیین دستاوردها و پیشرفت‌ها انقلاب اسلامی می‌پردازد.ستاری‌فرد با حضور در این رویداد گفت: بنده افتخار می‌کنم که دانش‌آموز و معلم عشایری بوده‌ام و از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شده‌ام و از سال 1384 به کسوت معلمی در آمده‌ام.
او در تشریح پیشرفت‌های آموزش و پرورش در دوران انقلاب اسلامی، نگاه به پیشینه فعالیت‌های گذشته را لازمه شئون برنامه‌ریزی دانست و گفت: مهم‌ترین شاخصه برای سنجش فعالیت‌های آموزش و پروش نرخ پوشش تحصیلی است که نشان دهنده وضعیت عدالت‌آموزشی و تربیتی است.
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با بیان اینکه نرخ پوشش تحصیلی در سال 1357 و در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی 56 درصد بوده است، ادامه داد: سیستم آموزشی قبل از انقلاب خدمات آموزشی خود را به 56 درصد دانش‌آموزان لازم التعلیم ارائه داده است و امروز این خدمت به برکت وجود انقلاب اسلامی به 98.5 درصد رسیده است؛ از طرفی ایجاد نهضت مدرسه‌سازی رشد بی‌نظیری داشته و نسبت به قبل از انقلاب این آمار به 12 برابر رسیده است.
ستاری‌فرد تصریح کرد: موضوع تعلیم و تربیت معلمان در گذشته با دانش‌سرا دنبال می‌شد که این‌ روند با ایجاد دانشگاه فرهنگیان و جذب دانشجویان تربیت معلم با جمعیت 100 هزار نفری دانشجو معلمی و 100 پردیس دانشجویی متحول شد.
او حضور دانش‌آموزان در المپیادهای علمی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تازه‌ترین حضور دانش‌آموزان ما در المپیادهای علمی اخیرا با کسب 20 مدال طلای دانش‌آموزان رقم خورد که نشان دهنده دانش بنیان شدن آموزش و پرورش است.
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با تاکید براینکه رشد علم از علوم پایه شکل می‌گیرد، افزود: امسال برای نخستین‌ بار طی سال‌های گذشته در رشته‌ ریاضی آمار تعداد دانش‌آموزان ما از منفی خارج شد و رشد پیدا کرد؛ این رشد در رشته فنی و حرفه‌ای نیز رقم خورد که در سال‌های آینده موجب تربیت نیروی انسانی آموزش دیده برای بازار کار خواهد شد.

ستاری‌فرد شهادت 37 هزار دانش و 34 هزار معلم در دوران دفاع مقدس را پشتوانه محکم نظام اسلامی دانست و تاکید کرد: این آمار نشان می‌دهد که مجموعه آموزش و پرورش نسبت به انقلاب احساس وظیفه می‌کند. خوشبختانه در این سال‌ها نسبت دانش‌آموزان دختر رشد خوبی داشته و در همین راستا تعداد کارکنان و معلمان زن به 55 درصد رسیده است. لذا آموزش و پرورش ظرفیت مهمی را برای استفاده از بانوان متعهد فراهم کرده است و با طرح جدیدی که در آموزش و پرورش دنبال می‌شود سطح کیفیت آموزش ارتقا پیدا خواهد کرد.
در این رویداد رسانه‌ای که از جمعه 14 تا 22 بهمن‌ماه از ساعت 9 تا 20 برپا خواهد شد؛ مسوولین کشوری و لشکری از طریق استودیوی پخش زنده تلویزیونی و غرفه‌های مستقر خبرگزاری‌های رسمی کشور به تببین دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی خواهند پرداخت.
مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در تهران، میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی پور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع شده است.
انتهای پیام/