شهرخبر

سردار آزمون، مهاجم خندان اردوهای لورکوزن، این فصل ۱۰‌بار برای تیمش در بوندس‌لیگا بازی کرده اما نه گلی زده و نه پاس گلی داده است.

سردار آزمون

به گزارش همشهری‌آنلاین، درست یک سال بعد از پیوستن سردار آزمون به لورکوزن، این باشگاه در صفحه رسمی‌اش در اینستاگرام به این خاطره اشاره کرده و تصاویری از سردار در نخستین روز پیوستن به قرمز و مشکی‌ها را به اشتراک گذاشته است. واکنش هواداران باشگاه به این تصاویر اما واکنش چندان خوبی نبوده است. گروهی از آنها ستاره ایرانی لورکوزن را یکی از بدترین خریدهای باشگاه در چند فصل گذشته دانسته‌اند و گروه دیگری نیز خواستار فروش این بازیکن در نخستین فرصت شده‌اند. البته بخشی از کامنت‌ها نیز خواهان سپردن فرصت بیشتر به این مهاجم هستند اما جو عمومی در مورد سردار، جو خوبی نیست و عملکرد او اصلا هواداران باشگاه را راضی نمی‌کند.

برایند این دوران یکساله برای مهاجم ایرانی، فعلا مثبت به‌نظر نمی‌رسد. سردار زمستان سال گذشته به شکلی ناگهانی به لورکوزن ملحق شد. او برای پایان فصل با این باشگاه قرارداد بسته بود اما خشم زنیت از این انتقال، اوضاع را تغییر داد و موجب شد آزمون چندماه زودتر به لورکوزن برود. شوک ناشی از تغییر زمان قرارداد، نخستین تأثیر منفی را روی این بازیکن گذاشت؛ چراکه او حالا باید به سرعت به تیم ملحق می‌شد و دیگر خبری از سپری کردن پیش‌فصل در کنار باشگاه نبود. تطبیق پیداکردن با شرایط زندگی در یک کشور جدید با آب و هوای متفاوت نسبت به روسیه نیز، دشواری‌های خاص خودش را داشت.

آزمون در همان نقطه شروع، با چالش‌های بزرگی برخورد کرد. سرمربی وقت لورکوزن، به بازی سردار اعتقاد داشت اما معمولا تیمش را با یک مهاجم به زمین می‌فرستاد و آن مهاجم نیز پاتریک شیک بود. او تصمیم گرفت آزمون را در یک پست تازه پشت سر مهاجم تیم به بازی بگیرد. با این پست تازه، دقایق بیشتری به آزمون سپرده شد و او نیز با چند پاس تماشایی، توجه هواداران باشگاه را جلب کرد. آزمون بالاخره روحیه لازم را برای درخشیدن در لورکوزن به‌دست آورده بود و پایان خوبی را برای فصل گذشته رقم زد. با وجود این در شروع فصل جدید همه‌چیز دوباره به نقطه صفر برگشت. قرمز و مشکی‌ها فصل را با یک شکست عجیب و باورنکردنی روبه‌روی تیمی از دسته پایین‌تر شروع کردند و به همین سرعت جام حذفی را از دست دادند. اوضاع باشگاه در لیگ نیز اصلا خوب نبود. تیمی که فصل گذشته توانسته بود خودش را به لیگ قهرمانان اروپا برساند، در این فصل به انتهای جدول رفت و خیلی زود درگیر نبرد برای بقا شد.

اتفاق بدتر برای سردار آزمون، روبه‌رو شدن با یک مصدومیت جدی و طولانی بود. سردار اردوی تیم را رها کرد و به قطر رفت تا روند درمان را برای رسیدن به جام جهانی سپری کند. به‌صورت همزمان، تغییراتی در باشگاه اتفاق افتاد و ژابی آلونسو سرمربی تیم شد. وقتی آلونسو از راه رسید، خبری از آزمون نبود و این بازیکن جایی در تفکرات این مربی نداشت. بازگشت سردار نیز نتوانست شرایط را عوض کند. او در زمستان در یک قدمی انتقال به مارسی قرار داشت اما باشگاه فرانسوی به‌دنبال قرارداد قرضی بود و لورکوزن تصمیم به فروش این بازیکن گرفته بود. شاید خود آزمون نیز ترجیح می‌داد در لورکوزن بماند و برای جایگاهش در این تیم مبارزه کند. حالا ثانیه‌ها به سرعت در حال سپری شدن هستند و سردار زمان زیادی برای بیرون کشیدن خودش از این بحران بزرگ ندارد.

 مهاجم خندان اردوهای لورکوزن، این فصل ۱۰‌بار برای تیمش در بوندس‌لیگا بازی کرده اما نه گلی زده و نه پاس گلی داده است. او تنها در ۱۱‌درصد بازی‌های این فصل تیمش به‌صورت ثابت به زمین رفته و به‌ندرت در بین ۱۱‌نفر اصلی قرار گرفته است. سردار در لیگ قهرمانان نیز گلی نزده و فقط در جام حذفی، ۲‌پاس‌گل داده است. به‌نظر می‌رسد که این بازیکن در دوراهی طارمی-جهانبخش قرار گرفته باشد.

مهدی طارمی در نخستین روزهای رفتن به لیگ پرتغال، شرایط سختی داشت اما به مرور زمان خودش را پیدا کرد و به یک ستاره کلیدی در این لیگ تبدیل شد.

علیرضا جهانبخش اما در انگلیس موفق نبود و به همان نقطه امن قبلی‌اش در هلند برگشت. حالا باید صبر کرد و دید که آینده سردار به کدام‌یک از این لژیونرها شبیه خواهد بود.

تجربه آزمون نشان می‌دهد که درخشیدن در بوندس‌لیگا سخت‌تر از حد انتظار به‌نظر می‌رسد. با این حال فوتبالیست ایرانی هنوز زمان کافی برای تغییر دادن اوضاع را دارد. ‌